Karakter boyutu :
HEDEFİNİZİ BELİRLEDİNİZ, PEKİ YA ŞİMDİ?

HEDEFİNİZİ BELİRLEDİNİZ, PEKİ YA ŞİMDİ?

Tarih 14 Ocak 2016, 17:00 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, RENK Projesi kapsamında Rize Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenler odasında öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Vali Yazıcı, öğretmen ve idarecilerden okulun eğitim sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı.
EĞİTİMİN TEMEL UNSURU ÖĞRETMENLERDİR
Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapan Vali Yazıcı, "Bugün okulumuzu ziyaret ederek siz değerli öğretmenlerimizle tanışmak istedik. Biz bir aileyiz, birlikte güzel işler yapmak istiyoruz. Karşılaşacağınız en küçük sorun da yanınız da olacağımızı bilmenizi isterim.  Eğitimin temel unsuru öğretmenlerdir. Eğitim dediğimiz şey sonuçlarını hemen göstermez ama hiçbir çalışma, sonuçsuz kalmaz. Belki yıllar sonra bunun sonuçlarını göreceğiz. . Bizim asıl hedefimiz eğitimin daha da nitelikli hale gelmesi. Öğrenci, öğretmen, veli el ele vererek başarı çıtasını daha da üst noktaya çıkarmamız şart.  Bu vesile ile görevinizde tekrar başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
KİTAP OKUMA SAATİ
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Okul Müdürü Faik Aytemiz öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, çocuklara gelecek planları hakkında sorular sordu.
Öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı üniversiteye hazırlanan öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu bunun için gençlerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi.
BAŞARIYA DOĞRU KOŞMALISINIZ
Üniversite hayallerini gerçekleştirmeleri için daha fazla gayret göstermelerini isteyen Vali Yazıcı, "Hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, kendinize ve topluma faydalı birer birey olmak istiyorsanız çok çalışmalısınız. Elinizde ki imkânları iyi kullanarak, başarıya doğru koşmalısınız.  Gireceğiniz sınavlarda şimdiden sizlere başarılar diliyorum"dedi.
BİR ENGEL GÖRMÜYORUM
Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedefleri üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, kendinize doğru hedefler belirleyip o doğrultuda hareket ederseniz hedefinize ulaşmanıza herhangi bir engel göremiyorum dedi.
ÇAĞIMIZ BİLGİ ÇAĞI
Çocukluk yılları, lise ve üniversite dönemleri ile mülki amirlik yaptığı dönemlerde yaşadıklarından örnekler vererek yaklaşık 1 saat boyunca öğrencilerle sohbet eden ve tecrübelerini paylaşan Vali Yazıcı, "Bol bol kitap okuyun. Çağımız bilgi çağı, ne kadar çok okursanız o kadar bilgili olursunuz "diye konuştu.
MUTLU OLMANIZ ÖNEMLİ
Meslek seçiminin önemini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, "Herkesin seçtiği veya arkadaşınızın seçtiği meslek yerine, kendi karakterinize uygun olan mesleği seçin. Eğer siz gayretli çalışkan ve hedefleriniz varsa her yere girebilirsiniz. Ne istediğini bilen gençlerimizin hedef ve ideallerinin belli olması ülkemizin parlak geleceği hakkında da bizleri fazlasıyla umutlandırıyor. İstediğiniz bölümün istediğiniz okulun tercihini kendiniz belirleyin ama ailenizin söylediklerini de iyi dinleyin. Üniversite sınavında tercihlerinizi, hangi mesleği istediğinizi iyi belirleyin. İleride hangi üniversiteyi seçerseniz seçin, ne mesleği yaparsanız yapın mutlu olmanız önemli "şeklinde konuştu.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI