Karakter boyutu :
Rize’de Kundaklama Yapan O Şahıs Yakalandı

Rize’de Kundaklama Yapan O Şahıs Yakalandı

Tarih 19 Ocak 2016, 17:08 Editör reşat tula

Rize`nin Kalkandere ilçesine bağlı Ormanlı köyünde yapımı süren açık cezaevi, 3 ev ve park halindeki 4 aracı kundakladığı iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Ormanlı köyündeki kundaklama olaylarına karıştığı iddia edilen O.Ö'nün (22) jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Jandarmadaki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen O.Ö'nün, cezaevi yapımını desteklemediğini, daha iyi bir yatırımın bölgeye yapılabileceği için cezaevi inşaatına karşı çıktığını söylediği öğrenildi.

Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen O.Ö, nöbetçi mahkemece güvenlik kamerası görüntüleri dikkate alınarak "kundaklama ve mala zarar verme" suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili O.Ö'ye yardım ettiği öne sürülen 2 kişinin daha arandığı kaydedildi.

Rize'nin Kalkandere ilçesine bağlı Ormanlı köyünde dün Salih Öztürk'e ait ev ateşe verilmiş, köyde iki ayrı noktada daha yangın çıkmıştı.

Bu sırada yapımı devam eden açık cezaevi inşaatı şantiyesinde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülmüş, işçilerin kullandığı konteyner yanmış, 2 koğuşta kısmi hasar oluşmuştu. 

Şaban ve Mehmet Öztürk'e ait 4 araç da aynı şekilde kundaklanarak ateşe verilmiş, vatandaşların müdahalesiyle yangın söndürülmüştü.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI