Karakter boyutu :
BAŞARILI OLABİLMENİN SIRLARI

BAŞARILI OLABİLMENİN SIRLARI

Tarih 21 Ocak 2016, 16:40 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte Tevfik İleri Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Vali Yazıcı, okulda görev yapan öğretmenlerle de toplantı yaparak Rize'nin eğitimdeki yeri ve eğitim kalitesini arttırmak için uygulanan RENK Projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Öğretmenlerin taleplerini dinleyen Vali Yazıcı, insan yetiştirmenin zor ve zevkli bir meslek olduğunu, özenle ve özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin ülke için çok faydalı bir iş yaptıklarını kaydetti.
ÖĞRETMENLERİMİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUM
Eğitim ve öğretim konusunun ilin öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Vali Yazıcı, "Sağlıklı bir toplum ortaya çıkarmak için her şeyden önce eğitim çok önemlidir. Eğitim hayatı özveri gerektiren, inanç ve mücadele gerektiren bir iştir. Eğitimde işin adresi okullarımız. Bu sebeple, okul merkezinde; öğretmen, veli ve öğrenci ilişkisinin tesis edilmesini sağlamalıyız. Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Hepimizin bu hale gelmemizde öğretmenlerin emeği çok. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok" dedi.
OKUMA SAATİ
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Tevfik İleri Anadolu Lisesi Müdürü Necmettin Yaşar öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
BAŞARILI OLABİLMENİN SIRLARI
Tevfik İleri Anadolu Lisesi öğrencileriyle de bir araya gelerek, başarılı olabilmenin sırlarını kendi hayat öyküsünden örnekler vererek öğrencilerle paylaşan Vali Ersin Yazıcı, çok güzel bir okulu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.
Vali Yazıcı, okulun konferans salonunda meslek seçimleri ve hayatta nasıl yol izleyebilecekleri konusunda öğrencilerle sohbet etti.
BAŞARILI OLMAK İÇİN EN ÖNEMLİ KONU…
Meslek seçiminin önemini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, ''Herkesin seçtiği veya arkadaşınızın seçtiği meslek yerine, kendi karakterinize uygun olan mesleği seçin. İleride mutsuz olacağınız bir bölüm okumayın, kendinize güvenin çünkü bizler sizlere güveniyoruz. Tercihlerinize dikkat edin. Neyi seviyorsanız, hangi iş, hangi meslek size uygunsa onu tercih edin. Başarılı olmak için de en önemli konu disiplinli çalışma, sosyal faaliyetler için vakit ayırma ve programlı çalışma'' dedi.
HEDEFLERİ OLMAYANLARIN HAYALLERİ OLMAYACAKTIR
Hayallerin en büyük zenginlik olduğunu ve hayaller olmazsa bir yere varmanın mümkün olmayacağını vurgulayan Vali Yazıcı, "Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun. Hedefleri olmayanların hayalleri olmayacaktır. Nitelikli insan hayallerini hedefleri doğrultusunda kurabilen insandır " şeklinde konuştu.
Vali Yazıcı, daha sonra öğrencilere söz vererek öğrencilik hayatları ile hedeflerini anlatmalarını istedi. Samimi bir ortamda geçen programın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Vali Yazıcı, "Bugün sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ediyorum.  En güzel başarıları yakalayacağınızı ümit ediyor, tekrar başarılar diliyorum "dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI