Karakter boyutu :
Eğitime Destek Devam Ediyor

Eğitime Destek Devam Ediyor

Tarih 21 Ocak 2016, 18:07 Editör reşat tula

Orman ve Su işleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü yapmış olduğu çalışmalarını eğitim ortamına taşımaya devam ediyor.

Son yıllarda ülkemizde sık sık yaşanan biyolojik kaçakçılığın önlenebilmesi için toplumun bilinçlendirilmesinden yola çıkarak Rize Merkez Pazarköy Ali Usta İlkokulu ve Ortaokulunda bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü Rize İl Şube Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Fatih BULUT tarafından öğrencileri bölgemizin biyolojik çeşitliliği, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan biyokaçakçılık konusunda sunum yaparak bilgiler verdi. 
Mühendis Fatih BULUT; Ülkemiz dünya ülkeleri arasında biyolojik çeşitlilik açısından çok zengin bir ülkedir. Bütün dünya devletlerinin gözünün ülkemizin üzerinde olduğunu, turist olarak gezmeye gelip birçok değerimizi kaçak yollarla yurt dışına çıkarmaktadırlar, tanımadıkları, şüphelendikleri kişi veya kişileri gördüklerinde hemen 156 Jandarmayı aramalarını, arama fırsatları yok ise anne, baba, yakılarında büyük kim varsa haber vermelerini istedi.Daha sonra 12. Bölge Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Mustafa ERDOĞAN; Bölge Müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgi vererek, gelecek nesillere iyi, güzel, doğal, yaşanır bir ülke bırakabilmemiz için, bu tür olaylara karşı duyarlı olmamız, değerlerimize sahip çıkmalıyız.

Daha sonra İlimiz Valisi Sayın Ersin YAZICI’nin İlimizde başlatmış olduğu “Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK)Projesi kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından bastırılmış olan Çanakkale Savaşında Bir şehidin yaşadıklarını anlatan “ALLAHAISMARLADIK” kitabı, yine bakanlığın bastırmış olduğu “VAKIF AĞACININ DALLARI ve GÖKYÜZÜNÜN SESLERİ ile DİKKUYRAK VE ARKADAŞLARI kitapları öğrencilere hediye edildi.


Okul Müdürü İsmail KURTULUŞ, bu tür çalışmalar öğrencilerimizin bilinçlenmesine, çevresini daha iyi tanıması açısında faydalı olmaktadır. Yapılan bu çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğüne bu çalışmalarından dolayı teşekkür etti.Daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek hatıra fotoğrafı çktirildi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI