Karakter boyutu :
Böbrek hastası kar ambulansı ile kurtarıldı

Böbrek hastası kar ambulansı ile kurtarıldı

Tarih 25 Ocak 2016, 15:43 Editör reşat tula

Rize’de kar nedeniyle ulaşım sağlanamayan köyde rahatsızlanan böbrek hastası 60 yaşındaki Ayşe Sarayoğlu, sağlık ekipleri ve köylüler tarafından kar paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı

Rize’de kar nedeniyle ulaşım sağlanamayan köyde rahatsızlanan böbrek hastası 60 yaşındaki Ayşe Sarayoğlu, sağlık ekipleri ve köylüler tarafından kar paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı

Derepazarı ilçesinde kar nedeniyle ulaşım sağlanamayan köyde rahatsızlanan böbrek hastası 60 yaşındaki Ayşe Sarayoğlu, sağlık ekipleri ve köylüler tarafından kar paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı.

İlçeye bağlı Sandıktaş köyünde yaşayan ve kar dolayısıyla yolu kapanan köyde rahatsızlanan 60 yaşındaki Ayşe Sarayoğlu’nun mide bulantısı ve kusma şikayeti üzerine yakınları, cep telefonu ile ulaştıkları 112 ekiplerinden yardım istedi.

Rize Valiliği Kriz Merkezi yetkilileri, hastaya ulaşmak için kar paletli ambulans ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerini (UMKE) görevlendirdi. Köy merkezine kadar UMKE’ye ait araçla ulaşan ekipler, Sarayoğlu’nun evine ulaşmak için kar paletli ambulans ile harekete geçti.

rizede-bobrek-hastasi-kar-ambulansi-ile-kurtarildi-(3).jpg

Sarayoğlu’un evine yaklaşık 50 metre kadar kar paletli ambulans ile ulaşabilen ekipler, bunun üzerine sedye ile kar paletli ambulansın bulunduğu yere kadar Sarayoğlu'nu götürmek istedi. Köylülerin ve sağlık ekiplerinin yardımıyla Sarayoğlu, kar paletli ambulansa ulaştırıldı.

Ekipler tarafından kar paletli ambulansta ilk müdahalenin ardından, köy merkezinde hazır bekletilen ambulansa ulaştırılan Sarayoğlu, sevk edildiği Rize Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Ekiplere teşekkür eden Ayşe Sarayoğlu'nun eşi Yaşar Sarayoğlu, “ Eşim akşam rahatsızlanınca Kaymakam ve köy muhtarından yardım istedim. Belediye Başkanımız da yardımcı oldu. Çok kar olduğu için sağolsun kar paletli ambulans ekipleri geldi. Eşimi sedye ile ambulansa sonra da hastaneye götürdük. Allah devletimizden razı olsun” dedi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 5

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 14

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 19

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar