Karakter boyutu :
KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tarih 29 Ocak 2016, 17:46 Editör reşat tula

24 Ocak itibari ile Rize’de afat olarak adlandırılabilecek boyutta gerçekleşen kar yağışının ardından Rize Belediyesi karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ana arter yolların daima açık tutulmasına özen göstererek 20 ayrı ekip ile çalışmalarını yürüten Rize Belediyesi karla mücadele ekipleri, şehir merkezinde bulunan ana arter yolar ve 46 mahalle yolunu açık tutabilmek için gece gündüz ekipler halinde nöbetleşe çalışmalar yürütüyor.

Kar yağışının ardından 46 mahallede ana yoları açık tutmayı başaran Rize Belediyesi karla mücadele ekipleri, dün gece şehir merkezi odaklı çalışmaları gece boyunca sürdürdü. Gece geç saatlerde ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda şehir merkezinde yaya yolu üzerinde bulunan kar kütlelerine yönelik çalışmalar devam ediyor.

İŞ MAKİNESİNİN GİREMEDİĞİ ALANLAR “BOBCAT” İLE TEMİZLENİYOR.

Rize Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun Yeğen ve Belediye Meclis Üyelerinin de katılımıyla yürütülen kar temizleme çalışmaları, Cumhuriyet Meydanından başlayarak, gece boyu Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Kuyumcular sokağı, Terminal çevresi gibi bölgelerde devam etti.

İş makinelerinin giremediği dar alanları kürek ekibi ve Bobcat isimli iş makinesi ile temizleyen Rize Belediyesi, yol kenarlarında biriktirilen karları kepçelerle kamyonlara yükleyerek şehir dışına taşıyor. Ana arter yolların açık tutulduğu Rize’de, karla mücadele ekipleri ayrıca buzlanmaya karşı özellikle hastane yokuşu başta olmak üzere riskli noktalarda gece boyunca tuzlama çalışmalarına devam ediyor.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar