Karakter boyutu :
Fındık üreticisine sigorta uyarısı!

Fındık üreticisine sigorta uyarısı!

Tarih 30 Ocak 2016, 14:01 Editör reşat tula

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Müdürü Ergin Çubukcu, üreticinin tarım sigortası yaptırarak fındığı koruma altına alması gerektiğini bildirdi.

Çubukcu, yaptığı yazılı açıklamada, son birkaç yıldır üreticilerin doğal felaketlerden büyük zarar gördüğünü belirterek, felaketlerin sigortalı olmanın önemini bir kez daha gösterdiğini vurguladı.
 
Üreticilere, mağdur olmamaları için bir an önce kooperatife gelerek sigorta yaptırmalarını öneren Çubukcu, şunları kaydetti:
 
"Ürünlerin güvencesi, tarım sigortasıdır. Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) üzerinden yapılan tarım sigortalarında primin yaklaşık yüzde 65'i devlet tarafından ödeniyor. Fındık sadece üretici için değil, tüm bölge insanı için önemli bir gelir kaynağıdır. Fındık bahçelerimize gereken önemi vermeliyiz. Tarım sigortası yaptırarak fındığımızı koruma altına almalıyız." 
 
Çubukcu, 2014 yılında fındıkta yaşanan don olayının, çiftçileri tarım sigortasına yönlendirdiğini anımsatarak,  "2015 yılında üreticilerimizin büyük bölümü, tarım sigortasını yaptırdı. Aynı bilincin 2016 yılında da devam etmesini bekliyoruz. Tarım sigortasını, 'kazı kazan' olarak görmemek lazım. Sigorta yaptırdığımız her yıl 'Para alacağım' beklentisi doğru değil. Özellikle bölgemizde ani ısı değişimlerinin yaşanması, bu yılın nasıl geçeceği konusunda bizlere mesaj vermektedir. Sonradan pişman olmamak için her yıl düzenli olarak sigorta yaptırmalıyız" ifadelerini kullandı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 7

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 23

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 23

   
  15.09.2020
 

15.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar