Karakter boyutu :
Rize’de 37 Yıllık Posta Paha Biçilemiyor

Rize’de 37 Yıllık Posta Paha Biçilemiyor

Tarih 02 Şubat 2016, 09:24 Editör reşat tula

37 YILLIK POSTU 10 BİNLİRAYA SATMIYOR.

Rize’de bulunan 37 yıllık Çengelli Keçi postuna değer biçilemiyor. İkizdere’nin Cimil yaylasında 1979 yılında vurulan Çengel Boynuzlu Dağ Keçisi postuna 10 bin lira verildiğini söyleyen Orhan Can bu benim için çok değerli satamam dedi.

Rize merkezde esnaflık yapan Orhan Can 1979 yılında İkizdere’nin Cimil yaylasında o zamanlar serbest iken Çengel Boynuzlu Dağ Keçisini avladığını söyleyerek ‘’bugün 10 bin lira bu posta veriyorlar ama vermiyorum ‘’dedi. 

İşyerine hemen her gün bu postu satın almak için müşteri geldiğini söyleyen Orhan Can’ O yıllarda av yapmak serbestti bugünkü gibi denetim ve sıkı kontrol yoktu amatörce avcılık yaparken Cimil Yaylasına gittiğim 1979 yılında bu çengel boynuzlu dağ keçisini vurdum. Derisini kendim tabaklayarak bugüne kadar sakladım.Gayet sağlam muhafaza ediyorum.O yıllarda her ne kadar avlanmak serbest idiyse de biz yine yaşlı Çengelli dağ keçisi avlanmaya çok dikkat ederdik.bizim avcılığımızda daha bilinçli av yapılırdı.Avcı arkadaşlarım her önüne gördüğü yabani hayvana kurşun atmazdı.Her mevsim avlanması serbest olan domuz avında ise bir sınır yoktu’’dedi.

ORHAN CAN (1) ORHAN CAN (2) ORHAN CAN (4)


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI