Karakter boyutu :
RİZEDE TRAFİK ZABITA AMİRLİĞİ KURULDU…

RİZEDE TRAFİK ZABITA AMİRLİĞİ KURULDU…

Tarih 03 Şubat 2016, 09:33 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, kurumsallaşma hedeflerinde Rize için yeni bir hizmeti daha hayata geçirdi. Başkan Kasap, Emniyet Müdürlüğü ile koordineli çalışacak “trafik zabıta amirliğini” kurdu.

TRAFİK ZABITA EKİBİ RESMİ GÖREVE BAŞLADI…

Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Sertifikalı 5 kişilik ekibin Emniyet Müdürlüğü ile koordineli çalışacağını söyledi. Başkan Kasap, “Trafik zabıta amirliğinin” trafik düzeninin sağlanması, kaldırıma park eden araçların kaldırılması gibi konularda görev yapacağını söyleyerek şu ifadelere yer verdi; Rize Belediyemiz bünyesine yeni kazandırmış olduğumuz Trafik Zabıta Amirliği ekiplerimiz resmi olarak bugün itibari ile Rize sokaklarında denetim görevlerine başlamıştır. Bu görev için bünyemize yeni bir araç kazandırmış bulunmaktayız. Bu kapsamda Trafik Zabıta Amirliği bünyesinde görev yapacak olan 5 kişilik ekibimiz sorumlu oldukları görev çerçevesinde sertifikalı olarak bu görevi yürütmek üzere bugün itibari ile denetimlerine başladılar.

ŞEHRİN TRAFİK DÜZENİNİ SAĞLAYACAK…

Seminere katılan Rize Belediyesi Trafik Zabıta Amirliği ekiplerine sertifikalarını takdim eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, sözlerine şöyle devam etti; “Trafik Zabıta Amirliğimizin görevlerinden kısaca bahsedecek olursak, şehir içerisinde Zabıta ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünün yapmış olduğu bazı işleri bir araya getirerek çalışan bir birim olarak görev yapacak. Trafik Zabıta Amirliği ekiplerimiz Zabıta Müdürlüğü ve Ulaştırma Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışacak. Şehrin trafiği içerisinde özellikle kaldırımlarımızı işgal eden araçlarımızı uyarı noktasında görev alarak ceza yetkisi olduğu alanlarda yetkisini kullanabilecek. Ağır tonajlı araçların şehir içerisine girip giremeyeceği konusunda kontroller yapabilecek. Bunun gibi birçok şehrin trafik düzenini bozabilecek alanlar üzerinde yetki kullanabilecekler” dedi.

İLK SİREN VE ANONSU BAŞKAN KASAP YAPTI…

Başkan Kasap, Rize’nin daha yaşanabilir kent olması yönünde çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Başkan Kasap, açıklamasının ardından, Trafik Zabıta aracına binerek, Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi güzergâhında ekiplerle birlikte kısa bir şehir turu attı. Megafonla halka yapmış olduğu anons’da “ Sevgili hemşehrilerim Trafik Zabıta Amirliği bugün itibarı ile hizmetinizdedir. Hayırlı olsun” diyerek uygulamayı vatandaşlara duyurdu.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 17

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 12

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar