Karakter boyutu :
Mutlu Etmek İçin Sevgi İle Örüyorlar

Mutlu Etmek İçin Sevgi İle Örüyorlar

Tarih 04 Şubat 2016, 09:49 Editör reşat tula

Rize'de Ebruli Yaşam Derneği üyesi bayanlar, lösemi hastası çocuklara hediye etmek üzere üzerlerinde ipten saçlar bulunan bereler örüyor.

Rize'de faaliyet gösteren, kurulduğu günden bu yana sosyal bir çok projede imzası bulunan Ebruli Yaşam Derneği'ne üye bayanlar yine örnek bir çalışmaya koyuldu. Kanserle Dans Derneği'nin faaliyetlerine destek vermek isteyen Rizeli bayanlar, lösemi hastası çocuklara ulaştırılmak üzere rengarenk ve üzerlerinde ipten saçlar bulunan bereler ördüler. Bayanlar yaklaşık 50 bereyi bölgede lösemi tedavisi gören çocuklara hediye edecek. Tedavi sürecinde saçlarını kaybeden çocuklar yapay da olsa bereleri ile rengarenk saçlara kavuşmuş olacak.

Mutlu Etmek İçin Sevgi İle Ördüler

Ebruli Yaşam Derneği Başkanı Hülya Cerrahoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kanserle Dans Derneği'nin faaliyetlerine destek vermek için kanserle mücadele veren Lösemi hastası çocuklarımıza yönelik bir şeyler yapmak istedik. Kız ve erkek çocuklarımız için bereler ördük. Çocuklarımızın saçları maalesef gördükleri tedavi sırasında dökülüyor. Bu nedenle kız çocukları için özellikle saçlı bereler örmeye çalıştık. Saçları birazda renklendirdik. Kız çocukları süslüdür. Onların berelerini boncuklarla süsledik. Biz nebze de olsa saçlarını onlara unutturmak istedik. Çocuklarımıza bereleri teslim ettiğimizde yüzlerinde göreceğimiz tebessüm bizleri çok mutlu edecek" şeklinde konuştu.

Mutlu Etmek İçin Sevgi İle Ördüler


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 17

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 12

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar