Karakter boyutu :
Mutlu Etmek İçin Sevgi İle Örüyorlar

Mutlu Etmek İçin Sevgi İle Örüyorlar

Tarih 04 Şubat 2016, 09:49 Editör reşat tula

Rize'de Ebruli Yaşam Derneği üyesi bayanlar, lösemi hastası çocuklara hediye etmek üzere üzerlerinde ipten saçlar bulunan bereler örüyor.

Rize'de faaliyet gösteren, kurulduğu günden bu yana sosyal bir çok projede imzası bulunan Ebruli Yaşam Derneği'ne üye bayanlar yine örnek bir çalışmaya koyuldu. Kanserle Dans Derneği'nin faaliyetlerine destek vermek isteyen Rizeli bayanlar, lösemi hastası çocuklara ulaştırılmak üzere rengarenk ve üzerlerinde ipten saçlar bulunan bereler ördüler. Bayanlar yaklaşık 50 bereyi bölgede lösemi tedavisi gören çocuklara hediye edecek. Tedavi sürecinde saçlarını kaybeden çocuklar yapay da olsa bereleri ile rengarenk saçlara kavuşmuş olacak.

Mutlu Etmek İçin Sevgi İle Ördüler

Ebruli Yaşam Derneği Başkanı Hülya Cerrahoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kanserle Dans Derneği'nin faaliyetlerine destek vermek için kanserle mücadele veren Lösemi hastası çocuklarımıza yönelik bir şeyler yapmak istedik. Kız ve erkek çocuklarımız için bereler ördük. Çocuklarımızın saçları maalesef gördükleri tedavi sırasında dökülüyor. Bu nedenle kız çocukları için özellikle saçlı bereler örmeye çalıştık. Saçları birazda renklendirdik. Kız çocukları süslüdür. Onların berelerini boncuklarla süsledik. Biz nebze de olsa saçlarını onlara unutturmak istedik. Çocuklarımıza bereleri teslim ettiğimizde yüzlerinde göreceğimiz tebessüm bizleri çok mutlu edecek" şeklinde konuştu.

Mutlu Etmek İçin Sevgi İle Ördüler


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI