Karakter boyutu :
Rize Belediyesi Türkiye Üçüncüsü

Rize Belediyesi Türkiye Üçüncüsü

Tarih 08 Şubat 2016, 14:50 Editör reşat tula

Dijital Araştırmalar Derneği’nin Dijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi açıklandı. Derneğin ölçümlerine göre Rize Belediyesi, dijital uygulamaları en iyi kullanan belediyeler arasında Kocaeli ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyelerinin ardından üçüncü sırayı aldı.

Diplomacy.Live ve Dijital Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa hazırlamış olduğu Dijital Kent 2015’te 128 mobil uygulama, 202 internet sitesi, 970 sosyal medya hesabı ve 240 kullanıcı, durum, dönüşüm ve mobil kullanıma uygunluk olarak incelendi. Belediye ve belediye başkanlarının sosyal medya hesaplarındaki etkileşimleri metrik parametrelere dönüştürülerek dijital reyting şeklinde hesaplandı.

BİRİNCİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’YLE FARK SADECE 1,5 PUAN

81 il belediyesinin yarıştığı dijital varlık reytinglerinde, birinci olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 76,5, ikinci olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 76, ardından gelen Rize Belediyesi ise 75 puanla üçüncü sırada yer aldı. Büyükşehir belediyelerinin ardından üçüncü sırada yer alan Rize Belediyesi, kendi ölçeğindeki illere nazaran önemli sayılabilecek bir sırada yer aldı.

Yapılan araştırmanın ayrıntılı olarak yer aldığı http://dijitalkent2015.diplomacy.live/ adresli internet sitesinde, il belediye başkanları, ilçe belediyeleri ve başkanları da aldıkları reyting ölçümüne göre sıralandı.

RİZE BELEDİYESİ BEŞ AYRI SOSYAL MEDYA SİTESİNDE AKTİF

Dijital platformlarda ve sosyal medyada vatandaşlara ulaşan Rize Belediyesi Facebook, Twitter, İnstagram, Google+ ve Youtube üzerinden bilgilendirme hizmetine devam ediyor. Ayrıca Rize Belediyesi’nin hazırlamış olduğu cep uygulamasını toplamda 2 bine yakın vatandaş kullanıyor.

BİR AYDA 116 BİN KİŞİYE ERİŞİLDİ

Rize Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarını toplamda yaklaşık olarak 21 bin kişi takip ediyor. Facebook sitesinden edinilen istatistik verilerine göre son bir aylık süreçte yaklaşık olarak 116 bin kişiye erişildi. Sosyal medya hesaplarında vatandaşlardan gelen taleplere de çözüm aranıp, gelen talebin içeriğine göre belediyedeki ilgili birimlere ulaştırılması sağlanıyor.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI