Karakter boyutu :
SPORA DESTEK DEVAM EDİYOR

SPORA DESTEK DEVAM EDİYOR

Tarih 09 Şubat 2016, 17:39 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Amatör Spor Kulüplerine ve Okullara spor malzemesi desteği törenine katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonu hayata geçirilen proje kapsamında; İl Merkezi ve İlçelerimizde sportif faaliyetlerini devam ettiren 30 Amatör Spor kulübüne ve 63 okulumuza spor malzemesi yardımında bulunuldu.
Rize Gençlik Merkezinde düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, okul müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri, sporcular ve öğrenciler katıldı.
SPORA DESTEK DEVAM EDİYOR
Geleceğin sporcularının yetiştirilmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirten Vali Yazıcı, "İlimizde Amatör Sporların gelişimi doğrultusunda, sporun tabana yayılarak çok geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmekteyiz. Malzeme yardımı ile sporda geleceğin yeteneklerinin altyapısını oluşturan ve sağlıklı gençlerin yetişmesinde kilit bir görevi olan Amatör Spor Kulüpleri ile Okul Spor Kulüplerine destek sağlanmıştır. Son birkaç yıldır Rize genelinde çeşitli branşlardaki gerek profesyonel, gerekse amatör spor kulüplerinin, ülkemiz genelinde ve yurt dışındaki uluslararası müsabakalarda önemli şampiyonluklar ve madalyalar kazanmaya devam etmektedirler. Kulüplerimizin ve sporcularımızın bu başarılarıyla gurur duymaktayız. Bu başarıların daha büyüklerinin kazanılması ve devamının gelmesi için okullarımıza ve sporcularımıza her türlü desteği veriyoruz.  Bütün okullarımızda 15 yaş altındaki öğrencilerimize yatkın oldukları, kabiliyetlerinin uygun olduğu sporları yaptırmak için, tesis, malzeme ve diğer her türlü maddi ve manevi imkânlarımızı sunmaya devam edeceğiz " şeklinde konuştu.
SPORUN GÜCÜNÜ KULLANMALIYIZ
Çocukların kötü alışkanlıklardan uzak olması için sporun en gerekli faaliyet olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Sporu geliştirmenin ve yaygınlaştırmanın yanı sıra gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarıp spora yönlendirerek önemli bir toplumsal işlevi de yerine getiren amatör spor kulüplerine daha sağlıklı ortamlarda daha kaliteli malzemelerle spor yapmaları için destek çalışmalarımız devam edecektir. Spora destek vererek öğrencilerimizin boş zamanlarında spor yapmalarını sağlamamız gerekiyor. Spor yaptıkları zaman derslerinde de başarılı olurlar. Çünkü kötü alışkanlıklardan kurtulmuş olurlar.  Spor yapsınlar, spora alışsınlar, daha sağlıklı daha huzurlu bir toplum olsun. Bütün spor kulüplerimize başarılar diliyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına çok teşekkür ediyorum. Bütün sporcularımıza başarılar diliyorum " dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI