Karakter boyutu :
Rize Genç-Memur-Sen’den Mektup Yarışması

Rize Genç-Memur-Sen’den Mektup Yarışması

Tarih 11 Şubat 2016, 13:36 Editör reşat tula

Memur-Sen Konfederasyonu gençlik teşkilatı Genç Memur-Sen tarafından organize edilen, lise öğrencilerinin katılabileceği “Direnişin Sembolü İstiklal, Destanın Adı Çanakkale” temalı ödüllü mektup yarışması başladı.

Genç Memur Sen Rize İl Başkanı Hüsamettin Demircan, düzenlenen yarışma ile ülkenin zaferler tarihinin temel taşlarından olan İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferi'nin değerine vurgu yapıp geleceğe sahip çıkmayı amaçladıklarını söyledi.Yarışmaya son katılım tarihinin 26 Şubat 2016 olduğunu ifade eden Demircan sözlerine şöyle devam etti:"Tarihimizi, kültürümüzü, bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizi yeni nesillere anlatmak, geleneklerine bağlı gençlerimizin yetişmesinde aracı olmak temel görevlerimizden birisidir diyerek çıktığımız bu yolda her yıl düzenlenen İstiklal Marşı’nın kabulü ve Çanakkale Zaferi ruhunun gençlerle buluşturulması adına düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerimize, bu sene de liseli öğrenci kardeşlerimize yönelik “Direnişin Sembolü İstiklal, Destanın Adı Çanakkale” konulu mektup yarışması düzenleyerek devam ediyoruz.

Ülkemizin yarınları olan gençlerimiz bu anlayışla en içten, gerçekçi ve çarpıcı bir şekilde yazacağına inandığımız bu mektupların, gençlerimizin tarihimizde büyük kahramanlıkları konu alan bu haftaya yönelik duygularını ortaya çıkaracak ve geçmişten güç alarak gelecek yolunda önemli adımlar atacaklarını temenni ediyoruz.Genç Memur-Sen Rize İl Başkanı Demircan, yazılacak olan mektupların yarışma şartnamesine uygun olarak yazılması gerektiğini, İl merkezlerinde Memur-Sen Konfederasyonu İl Temsilciliğine, ilçelerde Eğitim Bir-Sen temsilcilerine mektuplarını gönderebileceklerini;detaylı bilgi okul müdürlüklerinden veya gencmemursen.org.tr adresinden alabileceklerini belirtti. Ayrıca Türkiye geleni dereceye giren öğrencilerin ödüllendirileceği, ayrıca il birincilerinin mektuplarının kitap olarak basılıp ücretsiz dağıtılacağını söyledi.

Rize Genç-Memur-Sen’den Mektup Yarışması


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 21

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 27

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 34

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 29

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar