Karakter boyutu :
GAYRET ETMEDEN BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL

GAYRET ETMEDEN BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL

Tarih 16 Şubat 2016, 09:32 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı Renk Proje'si kapsamında sık sık okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geliyor.

Vali Ersin Yazıcı Renk Proje'si kapsamında sık sık okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geliyor. Bu kapsamda Çay Ortaokulunu ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı ilk olarak Okul Müdürü Vahap Yıldız'dan Çay Ortaokulunun fiziki koşulları, öğrenci sayısı, öğrencilerin başarı durumları hakkında bilgiler aldı.
Öğretmenler odasında öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerden öğrencilerin durumları, eğitimin kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.
SİZLERE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR
Eğitimde yapılan yatırımın sonucunu hemen görülemeyeceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Rize'mizin geleceğini sizler çiziyorsunuz. Bu açıdan sizin vermiş olduğunuz bu emekler, sizin yapmış olduğunuz çalışmalar çok önemli. Çocuklarımızın yetiştirilmesinde sizlere çok önemli görevler düşüyor.  Çalışmalarınızda sizlere başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
MOTİVE ETMEMİZ GEREKİYOR
Bu sene TEOG sınavında geçen yıllara göre daha üst düzeyde bir başarı yakaladıklarını belirten Vali Yazıcı, "Bütün kurumlarımız ve Rizeli hemşehrilerimiz öğretmenlerimizle birlikte bu başarıyı arttırmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çocuklarımızı ve ailelerini iyi motive etmemiz gerekiyor. Başarıyı kovalayan bir ilde yöneticilik yapan birisi olarak başarı önündeki tüm engellerin ortadan kalkmasını sağlamak en büyük görevimiz. Eğitime gönül vermiş herkesle çabalayıp başarıyı yakalamanın gayreti içerisinde olacağız. Onun için bu başarıyı artırmamız lazım" ifadelerine yer verdi.
KİTAP OKUMA SAATİ
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
GAYRET ETMEDEN BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL
Okuma saati sonrası son sınıf öğrencileriyle sohbet eden Vali Yazıcı, meslek seçimi sırasında önemli olanın hedef olduğunu belirtti ve "Çalışmadan gayret etmeden başarı mümkün değil" dedi.
Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri meslek ve koydukları hedefleri üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, "Başarının yolu çalışmaktan geçer. Hedeflerinizi şimdiden belirleyin. Hedefinizi hep üst düzey tutmalısınız. Bizim sizden beklentimiz çok başarılı öğrenciler olmanızdır. Sizler için şimdi liseler önemli ama ileride üniversiteye gideceksiniz. İçinizden hangi bölümü okumak istiyorsanız onu okuyun ve sevdiğiniz mesleği yapın. Hedeflerinizi buna göre belirleyin " dedi.
KİTAP KURDU ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Tatilde en çok kitap okuyan öğrencilere de okulda düzenlenen törenle Vali Ersin Yazıcı tarafından ödülleri verildi.
Vali Ersin Yazıcı, okumanın önemine dikkat çekerek, "Ne olursa olsun her insanın kitap okumaya ayıracak bir zamanı vardır. Daha iyi yerlere gelebilmek için daima okumak ve çalışmak gerekir. Kitap okuyarak dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum "dedi.
Vali Ersin Yazıcı, daha sonra tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI