Karakter boyutu :
Karal,çalışmaları yerinde inceledi

Karal,çalışmaları yerinde inceledi

Tarih 16 Şubat 2016, 09:34 Editör reşat tula

AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal Güney Çevre Yolu ve Salarha tüneliden ki çalışmaları yerinde inceledi.

Karal beraberindeki İl başkan yardımcıları, Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ve Karayolları Rize İl Şube şefi Ercan Çiçek’le birlikte Rize ‘de ki karayolları yatırımlarından Güney çevre yolu ve Salarha tünelini yerinde inceleyerek çalışmaları yakından takip etti. Karal, Bölge müdürü ve ilgili müteahhit firma yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

Karal, ilk olarak Güney çevre yoluna giderek buradaki asfaltlama çalışmalarını inceldi. Daha sonra ise Salarha tünelinin Dörtyol çıkışına giderek çalışmaları yakında takip etti. Karal incelemeler sırasında yaptığı açıklamada. Güney çevre yolunun hastane kavşağı ile ilahiyat fakültesi arasında kalan 3.5 km’lik alanının asfaltlama çalışmalarının bittiğini, tretuvar çalışmalarının ise devam ettiğini ifade etti. Ayrıca Pehlivantaşı ile Atmeydanı Mahallesi arasındaki 2.5 km’lik alanında asfaltlama çalışmalarının bu yıl sonuna kadar biteceğini söyledi.

Karal, Salarha tünelinin çıkışı olan Dörtyol’daki çalışmalarla ilgili ise Tünelin çıkışındaki alan sıyırma çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini kaydetti. Salarha tünelinin Rize’den girişi konumundaki dalyan mevkiinde de kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini, kamulaştırmanın tamamlanmasıyla birlikte buradaki çalışmalarında başlayacağını ifade etti.

Karal, Rize’yi sıkışık yapısından kurtararak arka taraflara açacak bu iki projenin önemine değinerek, “ Rize’miz artık dağla deniz arasına sıkışmış durumda Rize’yi bu sıkışık yapısından kurtararak arka taraflara açacak bu iki önemli projemizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Bugünde Kara yolları bölge müdürümüz ve ilgili arkadaşlarımızla birlikte çalışmaları bizzat yerinde inceledik. Her iki projemizin de çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.” dedi

Karal, ayrıca kaba inşaatı tamamlanan ve iç temizlik işlemlerinin başladığı Ağız ve Diş Sağlığı hastanesinin 1 Nisan tarihinde hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI