Karakter boyutu :
KARAL, ÇAYKUR’UN EN BÜYÜK FABRİKASINI İNCELEDİ

KARAL, ÇAYKUR’UN EN BÜYÜK FABRİKASINI İNCELEDİ

Tarih 16 Şubat 2016, 09:43 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Ardeşen ilçesindeki Çaykur Işıklı Çay Fabrikasında incelemelerde bulundu.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal beraberinde İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Sadık Bayraktar, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Ardeşen İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri ile birlikte Günlük yaş çay işleme kapasitesi 150 tondan 500 tona çıkartılan ve 2015 yılında hizmete açılan Çaykur Işıklı Çay Fabrikasını inceledi.

Çaykur Işıklı Çay Fabrikası Müdürü Cavit Çomoğlu’ndan bilgi alan Karal, burada yaptığı konuşmada “Işıklı çay fabrikamızda geçtiğimiz yıl bir kapasite arttırma çalışması yapıldı. 150 tona ilave 350 tonla birlikte 500 tonluk kapasiteye ulaştırılarak Çaykur’un en büyük çay fabrikası konumuna geldi.” Dedi.

Çaykur’un son yıllarda önemli işlere imza attığını ifade eden Karal, “Biz iktidara geldiğimizde günlük yaş çay işleme kapasitesi 5 bin 600 tondu. Yapılan 2 bin 400 ton ilaveyle bu rakam 8 bin tona çıktı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu rakamı 10 bin tona çıkarmayı hedefliyoruz. Böylece her bölgenin çayı kendi bölgesinde işlenerek çayın kalitesine etki eden taşıma sistemini azaltacağız. Bu süreçte bu kadar güzel çalışmaları organize eden başta Çaykur Genel Müdürümüz İmdat Sütlüoğlu olmak üzere yardımcılarına, fabrika müdürlerine ve teknik kadroya vatandaşlarım adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Karal, Çaykur işçilerine ve Üreticilere yapılan ödemelere de değinerek şunları söyledi:

“İktidarımız öncesinde başlı başına bir probleme olan işçilerimizin ve üreticilerimizin çay paraları, destekleme ve budama ücretlerinin ödenmelerinde iktidarımız döneminde hiçbir aksama olmadı. Rize’de bu ödemelerin takviminin açıklanması için bir başbakan veya bakan gelsin diye beklenirdi. Artık bunlar Rize’nin gündeminden çıkmıştır. Bu ödemeler artık siyaset kurumlarını ilgilendirmiyor. Zamanı geldiğinde takır takır ödeniyor. Eksikliklerimizde olabilir, bunları da vatandaşlarımızla birlikte aşacağız.”

Karal, konuşmasının sonunda Fındıklı, Çamlıhemşin ve İkizdere ilçelerinde yapılması planlanan organik çay fabrikalarının da yakın bir zamanda başlayacağını sözlerine ekledi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar