Karakter boyutu :
FATİH ANADOLU İHL DESTEKLERİNİZİ  BEKLİYOR

FATİH ANADOLU İHL DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR

Tarih 17 Şubat 2016, 10:25 Editör reşat tula

Rize Merkez Dörtyol’da yapılması planlanan FSM Han Külliyesi ile AK Şemseddin Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kültür Merkezi ve Bölge Kur’an Kursu ile bunlara bağlı olarak Yurt binası ve sosyal tesisleri için yoğun çalışma başlatıldı.

Rize Merkez Taşlıdere Vadisi mevkiinde  TOBB Birliği Fen Lisesi’nin yanında Fatih Sultan Mehmet Han Derneğince yapılması planlanan F.S.M. Han Camii külliyesinin yanında eğitim kampüsünün yerleşkesi içerisinde yer alacağı planlanan Fatih Anadolu İmam-Hatip Lisesi yurt binası ile kültürel ve sosyal tesislerin yapılması için Rize Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yatırım programına alınması için Milli Eğitim Bakanlığına teklif edildiği bölge halkı tarafından bilinmektedir.

rizede-bes-bin-kisilik-cami-icin-10-bin-imza3.jpg


Konu ile ilgili bir açıklama yapan dernek yönetim kurulu başkanı V.Ali Toptan: ‘’Anadolu İmam-Hatip Lisemiz ile ek tesislerinin bölgemize kazandırılmasının ve bakanlıkça yatırım programına alınmasını desteklemek amacıyla bölgenin 46 köy ve mahalle muhtarları bir çok sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile birlikte binlerce bölge halkı taleplerinin yetkililerce değerlendirilmesini ilgili ve yetkili makamlara iletilmesi talebiyle imza altına alarak destek sağlamaya devam etmektedirler’’ dedi.

Toptan şöyle devam etti. Görüldüğü gibi bu günde bölgemizden bir gurup bayan , külliyenin  yapılacağı alana gelerek talep ve isteklerine dikkat çeken cümleleri pankartlara yazarak siyasilerden, sayın Valimizden ve ilgili kurumlardan destek beklediklerini beyan ederek, bölgede sürdürülen imza kampanyasının on binlere ulaşmasını desteklemek amacıyla bizlerde varız diyerek, beraberlerinde getirdikleri ay yıldızlı balonları uzay boşluğuna bırakarak hayırlara vesile olması dileğiyle imzalarını atarak yanımızda olduklarını bildirdiler’’ dedi…

Dernek ayrıca; Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile, Rize İl Müftülüğüne tesislerle alakalı bilgi vererek, yardımları için talepte bulundular.

Orhan YAZICILAR

rizede-bes-bin-kisilik-cami-icin-10-bin-imza1.jpg


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  28.10.2020
 

28.10.2020..

İzlenme: 2

   
  27.10.2020
 

27.10.2020..

İzlenme: 3

   
  26.10.2020
 

26.10.2020..

İzlenme: 19

   
  24.10.2020
 

24.10.2020..

İzlenme: 20

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

Tüm videolar