Karakter boyutu :
FATİH ANADOLU İHL DESTEKLERİNİZİ  BEKLİYOR

FATİH ANADOLU İHL DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR

Tarih 17 Şubat 2016, 10:25 Editör reşat tula

Rize Merkez Dörtyol’da yapılması planlanan FSM Han Külliyesi ile AK Şemseddin Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kültür Merkezi ve Bölge Kur’an Kursu ile bunlara bağlı olarak Yurt binası ve sosyal tesisleri için yoğun çalışma başlatıldı.

Rize Merkez Taşlıdere Vadisi mevkiinde  TOBB Birliği Fen Lisesi’nin yanında Fatih Sultan Mehmet Han Derneğince yapılması planlanan F.S.M. Han Camii külliyesinin yanında eğitim kampüsünün yerleşkesi içerisinde yer alacağı planlanan Fatih Anadolu İmam-Hatip Lisesi yurt binası ile kültürel ve sosyal tesislerin yapılması için Rize Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yatırım programına alınması için Milli Eğitim Bakanlığına teklif edildiği bölge halkı tarafından bilinmektedir.

rizede-bes-bin-kisilik-cami-icin-10-bin-imza3.jpg


Konu ile ilgili bir açıklama yapan dernek yönetim kurulu başkanı V.Ali Toptan: ‘’Anadolu İmam-Hatip Lisemiz ile ek tesislerinin bölgemize kazandırılmasının ve bakanlıkça yatırım programına alınmasını desteklemek amacıyla bölgenin 46 köy ve mahalle muhtarları bir çok sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile birlikte binlerce bölge halkı taleplerinin yetkililerce değerlendirilmesini ilgili ve yetkili makamlara iletilmesi talebiyle imza altına alarak destek sağlamaya devam etmektedirler’’ dedi.

Toptan şöyle devam etti. Görüldüğü gibi bu günde bölgemizden bir gurup bayan , külliyenin  yapılacağı alana gelerek talep ve isteklerine dikkat çeken cümleleri pankartlara yazarak siyasilerden, sayın Valimizden ve ilgili kurumlardan destek beklediklerini beyan ederek, bölgede sürdürülen imza kampanyasının on binlere ulaşmasını desteklemek amacıyla bizlerde varız diyerek, beraberlerinde getirdikleri ay yıldızlı balonları uzay boşluğuna bırakarak hayırlara vesile olması dileğiyle imzalarını atarak yanımızda olduklarını bildirdiler’’ dedi…

Dernek ayrıca; Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile, Rize İl Müftülüğüne tesislerle alakalı bilgi vererek, yardımları için talepte bulundular.

Orhan YAZICILAR

rizede-bes-bin-kisilik-cami-icin-10-bin-imza1.jpg


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI