Karakter boyutu :
RZMO GÖREV DAĞILIMI YAPTI..

RZMO GÖREV DAĞILIMI YAPTI..

Tarih 17 Şubat 2016, 10:37 Editör reşat tula

Rize Ziraat Mühendisleri Odası Yeni Başkanı Murat Genç; ‘’Rize’nin tarımına katkı sağlamak amacıyla oda olarak arkadaşlarımızla birlikte mücadele edeceğiz’’

Görev dağılımı yaparak çalışmalarına hızlı başlayan RZMO’nun yeni başkanı Genç; Basın mensupları ile bir araya gelerek; Rize’nin tek geçim kaynağı olan başta Çayımız ve diğer tarım ürünlerimiz olmak üzere yapacakları çalışmalarla alakalı bilgi verdi.

   24 Ocak tarihinde yapılan Olağan genel kurul sonrası yeni yönetim görevine başlarken 12 dönem başkanlık yapan RZMO Eski başkanı Muhammet Pertek “ Artık yeni arkadaşlarımız görevde, 12 dönemde Rize ”ye çok şeyler kattığımızı düşünüyorum” dedi.

    Rize Öğretmen evinde sabah kahvaltısında Basın mensupları ile bir araya gelen RZMO yönetim kurulu tanışma toplantısında Rize için çalışacaklarını ve Rize ”de Çay tarımının yanı sıra, Arıcılık ve su ürünleri ile ilgili çeşitli platformlar oluşturulacağını söylediler.

 

     Rize Ziraat Mühendisleri odası Başkanlığına seçilen Murat Genç “ Rize denince akla çay gelmekte, biz de bu sektörün içinde yer alan birer insanız ve çay tarımını geliştirmek, organik tarım alanlarını büyütmek istiyoruz, son yıllarda gündemde olan Çay kanunu ile ilgili bizlerde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

    Rize’nin Çay’a dayalı tarımsal sanayi kentlerden biri olduğunu belirten Genç “ Tarımsal sanayiye dayalı ilimizde arıcılık ve Su ürünleri gelişmiş durumda, ilimiz için neler yapabiliriz? Organik tarıma dayalı olarak neler yapabiliriz? Bütün bunları bir plan ve program dahilinde yönetim ve diğer arkadaşlarımız ile birlikte oluşturacağımız platformlarda tartışıp ilimizin geleceği için daha çok çalışacağız” dedi.

 

     Eski Başkan Muhammet Pertek yeni seçilen Murat Genç’e çiçek taktım ederek başarı dilerken; yeni başkan ise yaptığı hizmetlerden dolayı eski başkana bir plaket sundu.

     Yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu,, Murat Genç, İbrahim Balcı, Sadık Özyurt, Hakki Köseoğlu, Hakan Birben, İbrahim Terzioğlu ve Oya Uzun’dan oluştu.

    Üst delegasyonda ise Murat Genç, Semih Mercan, Hakan Birben, Muhammet Pertek ve Hasan Çebi yer aldı.

Haber: Orhan YAZICILAR

Fotoğraflar: B.Ali Kavalcı


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI