Karakter boyutu :
Rize'de

Rize'de

Tarih 19 Şubat 2016, 16:06 Editör reşat tula

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğünce "Sağlıklı Meyve Tabağım" etkinliği düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" etkinlikleri kapsamınca Rize Halk Sağlığı Müdürlüğünce "Sağlıklı Meyve Tabağım" programı gerçekleştirildi.

Rize'deki ilkokul öğrencilerine yönelik "Sağlıklı Meyve Tabağım” etkinliği İkizdere Hakkı Emine Ekşi İlçe Hastanesi tarafından İkizdere Atatürk İlkokulu okul öncesi öğrencilerine yönelik olarak gerçekleşti.

Etkinlikte, öğrencilere sağlıklı sebze-meyve tüketiminin önemi konusunda bilgi verildikten sonra meyve dağıtımı yapıldı.

rizede-saglikli-meyve-tabagim-etkinligi-1.jpg


Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, Her yaş grubunda olduğu gibi çocuklarda da meyve ve sebze tüketiminin önemine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

"Vitaminler, mineraller ve posa yönünden zengin olan sebze ve meyvelerin çeşitli renk ve türde, yeterli miktarda ve mevsimine uygun tüketilmesi, hastalıklardan korunma ve genel vücut sağlığı için önemlidir. Özellikle ara öğünlerde çocuklarda meyve tüketimi özendirilerek alışkanlık kazanmalarına yardımcı olunabilir. Bu nedenle çocuklara ara öğün alışkanlığı kazandırılmasının ve meyve sebze tüketiminin önemini vurgulamak amacıyla ’Sağlıklı Meyve Tabağım’ etkinliği yapıldı."

rizede-saglikli-meyve-tabagim-etkinligi-4.jpg


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI