Karakter boyutu :
HANİFE YAZICI’DAN EĞİTİME TAM DESTEK…

HANİFE YAZICI’DAN EĞİTİME TAM DESTEK…

Tarih 19 Şubat 2016, 16:10 Editör reşat tula

İl Valisi Sayın Ersin YAZICI' nın Muhterem Eşleri Hanife YAZICI Salı günü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundaydı.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Vali Sayın Ersin YAZICI' nın muhterem eşleri Hanife YAZICI' yı ağırladı.

            İl Valisi Sayın Ersin YAZICI' nın Muhterem Eşleri  Hanife YAZICI Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu ziyaret etti.17.02.2016 tarihinde Salı günü gerçekleşen ziyaret okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerinde büyük sevinç ve coşkuya neden oldu. Sosyal faaliyetlere katılımı, okulları ziyareti ve özellikle de dezavantajlı çocuklara olan ilgi ve katkısıyla dikkat çeken Hanife YAZICI, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda okuyup da dezavantajlı konumda olan ve okul dışında da evlerinde ziyaret ettiği öğrenciler, okul yöneticileri, mahalle muhtarı ve okul aile birliği yöneticileri  tarafından çiçeklerle karşılandı. Rize İl Kent Konseyi Başkanı'nın da aralarında bulunduğu bir grupla gerçekleşen ziyarete İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Hasan TEKKE de eşlik etti. Sıcak ve samimi karşılamanın ardından Müdürlük makamına geçen Hanife YAZICI ve  beraberindeki heyet, okul müdüründen okul ve okulun sorunları hakkında bilgi aldı. Okul müdürünün  yaptığı bilgilendirmenin ardından  Mahalle Muhtarı ve Okul Aile Birliğinin Üyeleri okulun ayrı bir binasının olmaması, halen TOBB İlkokulu bünyesinde olması nedeniyle birçok sıkıntının yaşandığını, bir çok ailenin akademik başarısı yüksek olan çocuklarını başka okullara naklettiklerini, öğrenci sayılarının azaldığını, buna paralel olarak öğretmen normlarının da düştüğünü ifade ettiler. Hanife YAZICI Hanımefendi de yetkilerin imkanlar ölçüsünde ellerinden geleni yaptıklarını, yapmaya devam edeceklerini, ama bazı çalışmaların zaman alabileceğini ifade etti.

hanife yazıcı (3)

            Daha sonra Hanife YAZICI Hanımefendi ve  beraberindeki heyet ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan TEKKE, Okul Müdürü İbrahim ARIK, Mahalle Muhtarı Şeref GÜNGÖR ve Okul Aile Birliği Üyeleri hep birlikte okuma saati etkinliğine katıldılar. Okuma saati etkinliği sonunda öğrencilerle sohbet eden Hanife YAZICI Hanımefendi, öğrencilere bazı sorular sordu. Ne olmak istiyorsunuz? sorusuna bir öğrencinin, "Cumhurbaşkanı" olmak istiyorum demesi gülüşmelere neden oldu.

            Okuma etkinliğinin ardından öğretmenler odasında okul öğretmenleriyle de biraraya gelen ve onlarla sohbet eden Hanife YAZICI Hanımefendi, okuldaki sıcak ortama çok sevindiğini,yakın ilgiden çok memnun olduğunu söyledi. Öğretmenler de sohbet esnasında okulun ikili eğitim olmasının, çocukların çok erken okula gelmesinin (ki saat 07.00'da ders başlıyor), başka okula ait bir binada eğitim vermenin, ayrı bir okul binalarının olmamasının sıkıntılarını dile getirdiler.

hanife yazıcı

            Öğretmenlerle sohbetin ve ikramın ardından Okul Müdürü İbrahim ARIK, ziyaret anısına "Okuma Etkinliği"ne katılımı da dikkate alarak Hanife YAZICI Hanımefendiye ve heyetteki misafirlere birer kitap hediye etti.

            Ziyaretten oldukça memnun ayrılan ve sıcak yaklaşımlardan çok etkilendiğini söyleyen Hanife YAZICI tekrar  ziyarete geleceğini ifade ederek okuldan ayrıldı. 


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI