Karakter boyutu :
Karal:

Karal:"Biz proje yaparız"

Tarih 20 Şubat 2016, 15:25 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ülke üzerinde oynanan oyunlara Türk halkının gelmeyeceğini ve ülkede ki gelişmeyi, büyümeyi kimsenin engelleyemeyeceğini söyledi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Öğretmen evinde düzenlediği basın toplantısında Rize ve ülke gündemi hakkında birçok konuya parmak bastı.

     AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Öğretmen evinde Rize ”de görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek kahvaltı yaptı. Karal kahvaltı sonrasında ülkenin ciddi terör olayları ile karşı karşıya kaldığını belirterek “ Ankara ”da meydana gelen son olaya milletimiz gerekli tepkiyi göstermiştir. 78 milyon insan tek vücut oldu. Tarih boyunca bu tür olaylar ulusumuz yaşamış ancak hiçbir güç ülkemizde bölücülüğü sağlayamamıştır, yine bunu başaramayacaklar. Büyük güçler zaman zaman küçük ve zayıf ülkelere karşı bu tür operasyonlar yapmaktalar, tarih boyunca baktığımızda orta doğu ülkeleri üzerinde bu tür etkinlikler yapılmakta. Ülkemizin son yıllarda büyümeye yönelik yaptığı çalışmalar karşısında güçlenen ülkemizi zayıf düşürmek için büyük güçler çeşitli etkinlikler oluşturarak PYD, PKK, İŞİD, PYG gibi güçler oluşturmaya çalıştılar. Ancak bu güçler yine başaralı olamayacak. Ülkemiz büyümeye yatırım yapmaya devam edecektir. Uluslararası toplumun çoğunluğu insanı değerlerini kaybetti, Bizim arzuladığımız Dünya zengin olan insanlığın ülke mazlumlarına destek çıkmasıdır” dedi.

          Doğu gerçeği anladı

Son aylarda Güneydoğu illerinin bazılarında teröristlere karşı sürdürülen operasyonlarda halkın teröristlerin gerçek yüzünü gördüğünü belirterek “ Bu ülke 3-5 teröriste meydan vermez, artık halk uyandı ve teröre destek vermiyor. Bu eşkıyalar, teröristler emellerine ulaşamayacak. Halkı yanında alamayan teröristler daha da hırçınlaşmaya başladı. Suriye’de ki kafa yönetimi TC nin huzurunu bozmak için büyük çaba sarf etmekte ancak kendi sonunu hazırlamakta” dedi.

    Karal terör olaylarında ülkenin büyük bir bölüm kaynağının o bölgede terörle mücadele de harcandığını belirterek “ Terörü destekleyen ülkeler ülkemizin Dünya ”da mazlumlara destek vermesini onların yanında yer almasını ülkemizin gelecek yüz yıllarda itibar kazanmasını istememekte,  bu ülkeleri yakından takip ediyoruz, emellerine ulaşamayacaklar. Tabii bu arada ülkemizde yatırımlar devam edecek ve ülkemiz büyümeye devam edecektir” dedi.

  Biz proje yaparız

Rize yatırımlarına değinen Karal “ Geçtiğimiz günlerde benim için “ Hava limanı gündemimizden çıktı” başlığı atıldı, elbette bu yanlış anlaşıldı. Hava limanı ihale aşamasına geldi ve tüm proje, çet raporları ve yapılacağı yer belli, artık her şey hazır ve 750 Milyon Tl ödenek ile bu yıl içinde ihalesi yapılacak.  Bütçenin onaylanmasını bekliyoruz, bütçe onayların onaylanmaz ihalesi yapılacak. Artık bu bizim gündemimizden çıktı. Yeni projelere bakacağız, önümüzde Lojistik üst, projesi var, buna yoğunlaştık, bu projeler gelecek yüz yılın projeleri” dedi.

             Karal Isırlık projesinin Mart ayında başlayacağını belirterek “ 10 Trilyonluk bir proje, müteahhit Mart ayında şantiyesini kurarak çalışmalara başlayacak, burada Rizeli nefes alacak ve 120 dönümlük arazı üzerinde piknik yapabilecek. Ayrıca Salarha tüneli, Pehlivantaşı yolu, çevre yolu gibi birçok yol inşaatımız devam etmekte Rize “de 3,5 katrilyonluk yol çalışması yapılmakta” dedi.

         Başkanlık sistemi gelmeli

Başkanlık sistemine ön yargılı yaklaşımlar olduğunu belirten Karal “ Aslında milletvekilleri başkanlık sistemine sıcak bakmakta, CHP ve HDP hiçbir zaman başkan olamayacaklarını anladıkları için karşı çıkmakta, ülkemizde yüzde 30 sol kesimin oyları olduğunu düşünecek olursak, bu partilerin hiçbir zaman başkan olamayacakları ortaya çıkmakta. Yasama ve yürütme iç içe giren bir ülkede hiçbir Milletvekili bakan olamayacağını başkanlık sisteminde bilmekte. Ülkemizde iki başlı bir sistem bulunmakta, bu artık tarih olmalı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan tek sistem ile bu yürütülmeli” dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI