Karakter boyutu :
Karal Tartışmalara Son Noktayı Koydu

Karal Tartışmalara Son Noktayı Koydu

Tarih 22 Şubat 2016, 15:12 Editör reşat tula

AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda Rize’deki projeleri ve yatırımları değerlendirirken bu projeler üzerinden yanlış algılar oluşturulması sonrası ortaya çıkan tartışmalara son noktayı koydu.

Karal özellikle havalimanı ve 10 numara projeler üzerinden milletin kafasının karıştırılmaya çalışıldığını ifade ederek, muhalefet partilerinin siyasetçilerini de AK Partinin projelerini eleştirmek yerine Rize için bugüne kadar ne yaptıklarını açıklamaya davet etti.

Karal, bazı yayın organları tarafından atılan, ‘Havalimanı Bizim Gündemimizden Çıktı’ başlıklarının yanlış anlaşıldığını belirterek, “ Biz yapacağımızı yaptık. Bizim buradaki sorumluluğumuz böyle bir projenin gündeme getirilmesi ve hükümetin programına sokulmasıydı dedim. Biz bunu yaptık. Artık bundan sonra başka projelere bakacağız. Bu iş kendi mecrasında işlemeye devam etmektedir. Ulaştırma bakanı gereken açıklamayı yapmıştır. Ama özellikle Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve ulaştırma bakanımızın bu ifadelerini yeterli bulmayan arkadaşlarımız bizim üzerimize ısrarla gelmektedirler. Ben de dedim ki bu iş bizim gündemimizden çıktı. Hükümet bunu programına aldı ve bunu fiilen devam ettiriyor.” Diye konuştu

Karal Rize belediye başkanıyla arasının açık olduğunu ve 10 numara projeleri belediyeyle baş başa bıraktıklarına dair söylemleri sert bir dille eleştirerek böyle bir şeyin olmadığını ifade etti. Karal konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu, “ Kamuoyunda milletin kafasını karıştırmaya çalışanlar, kendi siyasi partilerinin seçimlerde aldıkları oyları ne kadar aşağıya çektiklerini hesap edemeyen, siyasi anlayışlarının başarıya mı yoksa başarısızlığa mı gittiğini hesaplayamayanlar tutuyorlar bizim projeleri eleştirmek ve bu projelerden nerde bir eksiklik bulabilir ve oradan vururum iktidarı hesabında oluyorlar. Ben buradan bu siyasilere soruyorum: Belki tek başına iktidar olamadınız ama iktidar ortağı oldunuz. Şu Rize’ye kaç tane çivi çaktınız, kaç tane proje kazandırdınız? Bunları açıklayın. Geçen hafta Rize belediyesiyle ilgili bana bir soru sorulduğunda 10 numara projeleri bizzat ben takip etmiyorum. Bunları belediyeye sorun dedim. Bunları takip etmesi gereken bir kurumsal yapı varsa o da Rize belediyesidir. Rize belediyesinin 10 numara adını verdiği bu projelerin uygulanması anlamında Ankara merkezli ihtiyaç olduğunda biz devreye giriyoruz. Bunları takip edecek devletin resmi kurumu olan belediyedir. Bunları belediyeye sorun dedim. Kalkıyor bir siyasetçi bizim belediye başkanımızla aramızın açıldığını söylüyor. Böyle bir şey olabilir mi? Biz belediye başkanımızın faaliyetlerini, çalışmalarını, başarılarını, başarısızlıklarını veya bizim çalışma performanslarımızı parti içerisinde kapalı kapılar ardından konuşuruz, görüşürüz, istişare eder, eleştiririz ama böyle kamuoyu önünde böyle biz birbirimize şu veya bu nedenle laf atabilecek kadar siyasi deneyimden nasibini almamış insanlar mıyız? Böyle bir şey olabilir mi? Kaldı ki öyle bir problem yok. Sanki biz projeleri Rize belediyesiyle baş başa bıraktık, bunlardan vazgeçip bunları takip etmiyoruz gibi bir anlayış gündeme gelemez. Biz bir projeyi yoluna soktuk mu başka bir projeye geçiyoruz.”


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 3

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 12

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar