Karakter boyutu :
Karal, O Konuya Açıklık Getirdi

Karal, O Konuya Açıklık Getirdi

Tarih 26 Şubat 2016, 16:36 Editör reşat tula

AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal ilçelere doğal gaz verilmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Karal geçtiğimiz hafta sonu gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda “ilçelere doğal verilecek mi ?” sorusu üzerine konuyla ilgili detaylı bir açıklama yaptı.

Karal açıklamasında şunları söyledi; “İlçelere doğal gaz verilebilmesi hükümetimizin programındaydı ama hükümetimiz doğal gaz dağıtım ihalelerini özelleştirdiği için özel sektör firmaları ilçelere doğal vermenin maliyetli olacağından buna yanaşmadı. Öncelikle şehir merkezlerine doğal gazı verme anlayışında oldular. Bunun üzerine devlet BOTAŞ marifetiyle ilçelere doğal gaz vereyim dedi. Devlet özeleştirilen firmaları baypas ederek bu masrafı kendi üstlendi. Ama bir şart koştu. Nüfusu 10 binin üzerinde olan ilçelerin iş yeri ve mesken sayılarının yüzde 60’ı evet demesi lazım. Bunun içinde gidip bankaya teminat yatırması gerekiyordu. Oda 390 liraydı. Ama nüfusu 10 binin üzerine olan ilçelerimizden Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı’da bu oranı yakalayamadık. Hemşerilerimizin yüzde 60’ı biz doğal gazı istiyoruz ve onun için bu teminatı yatırıyoruz demediler. Türkiye’de 960 ilçe var. 6 tanesi bunu başardı.

Artvin’e Gidecek Doğal Gazın Güzergâhı Bekleniyor

Bu olmadı bunu ilçelerimiz yapmadı. Artvin’e gidecek doğalgazın Ardahan’dan mı gitsin yoksa Rize üzerinden mi gitsin hesapları yapılıyor şu anda. Bizde uğraşıyoruz ki bu hat Rize üzerinden gitsin Rize üzerinden giderse ilçelere de bir er hat verebilme düşüncesindeyiz. Artvin’e gidecek doğal gazın Ardahan üzerinden mi yoksa Rize üzerinden mi gitmesi daha ucuzdur bunun araştırması yapılıyor. Eğer Rize üzerinden Artvin’e ulaştırılması daha ekonomiktir kararı çıkarsa o zaman bu dört ilçemize gaz verilecek. Şu anda bu çalışmalar yapılıyor. Türkiye’de doğal gazın ulaşmadığı iller de var tabi.”


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 5

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 9

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 14

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar