Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP “GELENEĞİ İSLAMPAŞA’DA SÜRDÜRDܔ

BAŞKAN KASAP “GELENEĞİ İSLAMPAŞA’DA SÜRDÜRDܔ

Tarih 26 Şubat 2016, 17:20 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Bereket Dua’sını bu hafta İslampaşa mahallesinde faaliyetlerini sürdüren esnaf ve vatandaşlarla sabah namazında bir araya gelerek eda etti. Osmanlı döneminden bu yana Türkiye’nin çeşitli illerinde sürdürülen 706 yıllık gelenek hayırlı ve bereketli kazanç için İslampaşa’da devam etti.

Osmanlı kültür ve geleneğinden günümüze yansıyan esnaf duası geleneğini Tarihi İslampaşa Kurşuni Camii’de Mahalle muhtarı Esat Gürcüoğlu, Belediye Başkan yardımcıları ve vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Kasap, Bereket dua’sında yaptığı konuşmada; “Türkiye çapında bu gelenek yeniden canlandırılıyor, ve bu değerlerin yaşatılması noktasında adımlar atılıyor. Toplumumuzda, inancımızda ve kültürümüzde ticaretin bereketli olması noktasında her sabah ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyerek dükkanımızı açmak vardır. Toplumumuzdaki duyarlılığı arttırmak noktasında var olan bir geleneği bizde Rize Belediyesi olarak sürdürmeye devam ediyoruz. Her Cuma sabahı dua’yla dükkanlarımızı açalım istiyoruz. Her hafta farklı mahallelerde bu geleneğimizin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak için ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz.”dedi.

Bereket Duası’nın ardından, Ticaret Borsası dinlenme salonuna geçen heyet İslampaşa mahallesindeki sorunları istişare ederek programlarını sonlandırdı.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI