Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP “GELENEĞİ İSLAMPAŞA’DA SÜRDÜRDܔ

BAŞKAN KASAP “GELENEĞİ İSLAMPAŞA’DA SÜRDÜRDܔ

Tarih 26 Şubat 2016, 17:20 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Bereket Dua’sını bu hafta İslampaşa mahallesinde faaliyetlerini sürdüren esnaf ve vatandaşlarla sabah namazında bir araya gelerek eda etti. Osmanlı döneminden bu yana Türkiye’nin çeşitli illerinde sürdürülen 706 yıllık gelenek hayırlı ve bereketli kazanç için İslampaşa’da devam etti.

Osmanlı kültür ve geleneğinden günümüze yansıyan esnaf duası geleneğini Tarihi İslampaşa Kurşuni Camii’de Mahalle muhtarı Esat Gürcüoğlu, Belediye Başkan yardımcıları ve vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Kasap, Bereket dua’sında yaptığı konuşmada; “Türkiye çapında bu gelenek yeniden canlandırılıyor, ve bu değerlerin yaşatılması noktasında adımlar atılıyor. Toplumumuzda, inancımızda ve kültürümüzde ticaretin bereketli olması noktasında her sabah ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyerek dükkanımızı açmak vardır. Toplumumuzdaki duyarlılığı arttırmak noktasında var olan bir geleneği bizde Rize Belediyesi olarak sürdürmeye devam ediyoruz. Her Cuma sabahı dua’yla dükkanlarımızı açalım istiyoruz. Her hafta farklı mahallelerde bu geleneğimizin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak için ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz.”dedi.

Bereket Duası’nın ardından, Ticaret Borsası dinlenme salonuna geçen heyet İslampaşa mahallesindeki sorunları istişare ederek programlarını sonlandırdı.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 16

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 12

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar