Karakter boyutu :
ÇEVREYE KARŞI  DUYARLI ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ.

ÇEVREYE KARŞI DUYARLI ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ.

Tarih 27 Şubat 2016, 13:55 Editör reşat tula

Rize Belediyesi bünyesinde bulunan birim Müdürlerinin katıldığı değerlendirme toplantısı Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, başkanlığında belediye Meclis salonunda yapıldı.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap başkanlığında gerçekleşen toplantıya birim müdürleri ve başkan yardımcıları katıldı. Belerli aralıklarla birim müdürleri ile bir araya gelerek yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişarede bulunan başkan Kasap, bu gibi toplantıların verimli olduğunu belirterek birim müdürleri ile bir süre sohbet etti.

Sohbet havasında gerçekleşen toplantıda ayrıca Başkan Kasap, Rize Belediyesinin yakın bir zaman içerisinde almış olduğu Altın Kent ve Çevre Ödülü olmak üzere iki ayrı ödül için aynı mesaiyi paylaştığı daire müdürlerine bu ödüllerin hep beraber kazanıldığını söyleyerek katkıları için teşekkür etti.

Bir takım konularda müdürleri ile istişarelerde bulunan Başkan Kasap sözlerine şöyle devam etti;

ÇEVREYE KARŞI KURUM OLARAK DUYARLI ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ.

Çevre geri kalmış ülkeler tarafından pek dikkate alınmayan bir konudur. Gelişmiş ülkelerde ise çevre konusunda gereken hassasiyetler gösterilmektedir. Rize Belediyesi olarak yapmış olduğumuz çalışmalar içerisinde çevreye yönelik hassasiyetimiz çevre dostu yeni asfalt plentimiz, derin deşarjlarımız ve buna benzer birçok çalışmalarla ortaya konmaktadır.

KURUMSALLAŞMA YOLUNDA ÇAĞIMIZIN GEREKTİRDİĞİ ŞEKİLDE HAREKET EDİYORUZ…

İş güvenliği konusunda kurum olarak önemli adımlar atmaktayız ve çalışan personelimize iş güvenliği ile alakalı eğitimler vermekteyiz. Daha önce belediyemizde başlayan E- Belediye sisteminin son adımlarını atıyoruz. Çağımızın gerektirdiği şekilde hareket ediyor kurumsal anlamda ki son adım E- İmza dediğimiz Elektronik İmza çalışmamızı hızlı bir şekilde başlatmış bulunmaktayız. Bu sistemin tam anlamıyla kullanılması durumunda kırtasiye malzememizi azaltmayı hedefliyoruz.

PERSONELİMİZİN VATANDAŞLARIMIZ İLE OLAN DİYALOĞU ÇOK ÖNEMLİ…

Personelimizin vatandaşlarımız ile olan diyalogu çok önemli olmakla beraber gelen şikâyetlerin dikkate alınarak giderilmesi noktasında gerekli çalışmaların imkânlar çerçevesinde hızlı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Şikâyet ve talepler konusunda hepimizin kapısı açıktır” dedi.

Başkan Kasap konuşmasının ardından daire müdürlerine söz hakkı vererek, yapılanlar ve bundan sonraki süreçte yapılacak olan işlerle alakalı bilgiler aldı.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI