Karakter boyutu :
YAZARLAR ÇOCUKLARA KİTAP SEVGİSİ AŞILIYOR

YAZARLAR ÇOCUKLARA KİTAP SEVGİSİ AŞILIYOR

Tarih 27 Şubat 2016, 14:45 Editör reşat tula

RENK Projesi kapsamında çocuk kitapları yazarı ve ressam Rıfat Batur ortaokul öğrencilerimizle buluşarak bir söyleşi gerçekleştirdi.

RENK Projesi kapsamında çocuk kitapları yazarı ve ressam Rıfat Batur ortaokul öğrencilerimizle buluşarak bir söyleşi gerçekleştirdi. Rize Valiliği'nin himayelerinde uygulanmakta olan RENK Projesi kapsamında kitap okuma alışkanlığı ve devamlılığı kazandırmak amacıyla Beyoğlu Belediye Başkanlığının katkılarıyla düzenlenen Kırmızı Sedir Söyleşileri programında çocuk edebiyatının önemli yazarlarından Rıfat Batur'la Rizeli öğrenciler Rize Gençlik Merkezinde buluştu.
Gerçekleştirdiği sahne performansıyla kitap okuma alışkanlığını eğlenceli bir bakış açısıyla sevdirmeyi amaçlayan Batur, meddahlık ve hikâye anlatıcılığı gibi çeşitli tek kişilik gösteri biçimleriyle harmanladığı sunumunda, kimi interaktif iletişimlerle anlatısını zenginleştirerek çocuklarımızın kitaplara bir adım daha yaklaşmalarını amaçladığı gösterisine öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi.
RİZE’YE YAKIŞIR BİR PROJE
Rize’de olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Rıfat Batur, “RENK Projesi öğrencilerimizi, geleceğimizi temel alan bir proje. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir proje yok. Belki dünya standartlarında bir proje gibi düşünmeliyiz. Bu anlamda beni çok etkiledi. Çünkü insana yapılan yatırım çok önemli. Geleceğimizi şekillendirmek istiyorsak kafa yormamız gerekiyor. Rize Valiliğimiz ve Beyoğlu Belediye Başkanlığımız bu güzel imkânı öğrencilerimize sağlamışlar. Kitaplarla tanışamayacak, yazarlarla buluşamayacak öğrencilerimiz için güzel bir fırsat oldu. Ayakları yere basan, Rize’ye yakışır bir proje “diye konuştu.
KİTAPLARI TEK TEK İMZALADI
Öğrencilerimizin büyük beğenisini kazanan Rıfat Batur, onların kitaplarını da tek tek imzaladı
RENK Projesi kapsamında gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ile Merkez Denizciler, İstiklal ve Atatürk Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI