Karakter boyutu :
YAZARLAR ÇOCUKLARA KİTAP SEVGİSİ AŞILIYOR

YAZARLAR ÇOCUKLARA KİTAP SEVGİSİ AŞILIYOR

Tarih 27 Şubat 2016, 14:45 Editör reşat tula

RENK Projesi kapsamında çocuk kitapları yazarı ve ressam Rıfat Batur ortaokul öğrencilerimizle buluşarak bir söyleşi gerçekleştirdi.

RENK Projesi kapsamında çocuk kitapları yazarı ve ressam Rıfat Batur ortaokul öğrencilerimizle buluşarak bir söyleşi gerçekleştirdi. Rize Valiliği'nin himayelerinde uygulanmakta olan RENK Projesi kapsamında kitap okuma alışkanlığı ve devamlılığı kazandırmak amacıyla Beyoğlu Belediye Başkanlığının katkılarıyla düzenlenen Kırmızı Sedir Söyleşileri programında çocuk edebiyatının önemli yazarlarından Rıfat Batur'la Rizeli öğrenciler Rize Gençlik Merkezinde buluştu.
Gerçekleştirdiği sahne performansıyla kitap okuma alışkanlığını eğlenceli bir bakış açısıyla sevdirmeyi amaçlayan Batur, meddahlık ve hikâye anlatıcılığı gibi çeşitli tek kişilik gösteri biçimleriyle harmanladığı sunumunda, kimi interaktif iletişimlerle anlatısını zenginleştirerek çocuklarımızın kitaplara bir adım daha yaklaşmalarını amaçladığı gösterisine öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi.
RİZE’YE YAKIŞIR BİR PROJE
Rize’de olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Rıfat Batur, “RENK Projesi öğrencilerimizi, geleceğimizi temel alan bir proje. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir proje yok. Belki dünya standartlarında bir proje gibi düşünmeliyiz. Bu anlamda beni çok etkiledi. Çünkü insana yapılan yatırım çok önemli. Geleceğimizi şekillendirmek istiyorsak kafa yormamız gerekiyor. Rize Valiliğimiz ve Beyoğlu Belediye Başkanlığımız bu güzel imkânı öğrencilerimize sağlamışlar. Kitaplarla tanışamayacak, yazarlarla buluşamayacak öğrencilerimiz için güzel bir fırsat oldu. Ayakları yere basan, Rize’ye yakışır bir proje “diye konuştu.
KİTAPLARI TEK TEK İMZALADI
Öğrencilerimizin büyük beğenisini kazanan Rıfat Batur, onların kitaplarını da tek tek imzaladı
RENK Projesi kapsamında gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ile Merkez Denizciler, İstiklal ve Atatürk Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 4

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 12

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar