Karakter boyutu :
VALİ YAZICI'DAN 2 MART MESAJI

VALİ YAZICI'DAN 2 MART MESAJI

Tarih 01 Mart 2016, 15:38 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Rize'nin kurtuluş mücadelesinin, bir milletin yeniden varoluşunun eşsiz bir örneği olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bu gün Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutluyoruz. 2 Mart, Rizelilerin kurtuluş mücadelesinde başarı göstererek milletin azmi ve inancı karşısında hiçbir gücün duramayacağını ilan ettiği gündür. Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 98 yıl önce 2 Mart 1918'de Rize'mizde tezahür etmiştir "dedi.
BEN DE YÜREKTEN İNANIYORUM
Rize halkının 2 Mart 1918'de milletin namus ve bağımsızlığı için bir bütün olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Millî Mücadele, Anadolu'nun her karış toprağına yüce milletimizin mübarek kanı ve tertemiz alın teri akıtılarak tarihe yazılmış bir kahramanlık destanıdır. Bu gurur günümüzde ifade etmek isterim ki; sevinçte, kederde, onurda, kader birliği yapmış, bir ve bütün olma idealindeki aziz milletimizi ve Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmek, parçalamak, çağdaşlık ve kalkınma yolundaki kutsal yolculuğundan geri döndürmeye, hiçbir gücün yetmeyeceğine her bir Türk vatandaşı gibi, ben de yürekten inanıyorum. O vatansever insanların evlatları olarak bizler de, bu kutsal mirasımıza her zaman sahip çıkacağız "dedi.
EMANETİ YÜCELTEREK KORUMAYI İLKE EDİNMELİYİZ
Geleceğe güvenle bakmamızı şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıklarına borçlu olduğumuzu söyleyen Vali Yazıcı, "Bugün ise bu büyük mücadelenin bu onurlu, şanlı başarının mirasçıları olan bizler bütün bunları bir emanet bilmeli ve emaneti yücelterek korumayı ilke edinmeliyiz. Her alanda çağı yakalamış bir Rize'yi oluşturmak için çok çalışmalı, şehrimizi daha kalkınmış, daha çağdaş ve daha mutlu yarınlara ulaştırmalıyız" dedi.
TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI İLE ANIYORUZ
Devletin her zaman şehit yakınları ve gazilerin yanında olduğunu belirten Vali Yazıcı, " Kahramanca yurdunu savunurken, hayatlarını feda etmekten çekinmeyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Rizeli hemşehrilerimin 2 Mart Kurtuluş Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum " dedi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 7

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 2

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
  21.09.2020
 

21.09.2020..

İzlenme: 10

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar