Karakter boyutu :
SAĞLIKLI GENÇLİK GELECEĞİ KURTARIR

SAĞLIKLI GENÇLİK GELECEĞİ KURTARIR

Tarih 01 Mart 2016, 16:23 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Yeşilay Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Yazıcı, "Yeşilay Haftası, ülkemizde madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak için önemli bir fırsat teşkil etmektedir "dedi.
BİRÇOK OLUMSUZ DAVRANIŞIN TEMELİNDE…
Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklarının aile bağlarını zayıflattığını ve manevi değerlerden insanları uzaklaştırdığını belirten Vali Yazıcı, "Bugün, toplumda yaşanması arzu edilmeyen birçok olumsuz davranışın temelinde, alkol, sigara ve uyuşturucu madde gibi zararlı alışkanlıkların kullanımının yattığını görmekteyiz. Çocukları ve gençleri bu maddelerin yarattığı alışkanlıkların etkileri konusunda bilinçlendiren toplumlar alışkanlıkların yerleşmemesinde daha başarılı olmuşlardır "dedi.
YEŞİLAY GÖNÜLLÜSÜ OLMAYA DAVET EDİYORUM
Bağımlılıkla toplumsal mücadelenin gerekliliğini ifade eden Vali Yazıcı, "Geleceğimizi ve evlatlarımızı madde bağımlılığından koruyabilmek için el ele vermeli, ailelerle ve eğitimcilerimizle koordineli bir şekilde çalışmalıyız. Biz de Valilik olarak geliştirdiğimiz sosyal projelerle gençlerimizin sağlığını bozan, bağımlılık yaratan maddelere karşı üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlılığı konusunda gerekli tüm bilgileri edinmeye ve Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyorum "dedi.
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BÜYÜK BİR KARARLILIKLA SÜRÜYOR
Uyuşturucu ile mücadele konusundaki çalışmaların büyük bir hız kazanarak, daha etkili olarak sürdürüldüğünü belirten Vali Yazıcı," Son zamanlarda şehrimizde güvenlik güçlerimizin yaptığı başarılı operasyonlarla, özellikle gençlerimizin beden ve ruh sağlıklarının korunmasına yönelik olarak uyuşturucuyla mücadelede önemli çalışmalar yürütülmektedir "dedi.
 Bu haftanın yarınlarımızın teminatı gençlerimiz ve çocuklarımız için hayırlı olmasını dileyen Vali Yazıcı," Tüm hemşehrilerimin Yeşilay Haftası'nı kutluyor, toplum sağlığı için bu alanda emek veren herkese şükranlarımı sunar, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum "dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI