Karakter boyutu :
Rize'nin Kurtuluşu'nun 98.Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

Rize'nin Kurtuluşu'nun 98.Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

Tarih 02 Mart 2016, 15:53 Editör reşat tula

Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
2 Mart Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak Rize Valiliği, İl Garnizon Komutanlığı ve Rize Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlanan törene Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
AZİZ ŞEHİTLERİMİZE, KAHRAMAN GAZİLERİMİZE, GÜÇLÜ ORDUMUZA…
Tören Jandarma Binbaşı Özgür Özgü'nün açılış konuşması ile başladı.
Konuşmasında Ruslar'ın Rize'yi işgalini anlatan Binbaşı Özgü, "Bu kutsal topraklar üzerinde bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize ve güçlü ordumuza borçlu olduğumuzun bilinci içerisinde, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anar, hayatta olan gazilerimize, onların değerli ailelerine ve yüze milletimize saygılar sunarım" diye konuşmasını tamamladı.
BAŞARILI MÜCADELELER VERİLDİ
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nun mesajlarının okunması sonrasında konuşan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ise, 98 yıl önce Rus işgalinden kurtulan Rizelilerin, İstiklal harbinde batı cephesinde de başarılı mücadeleler verdiğini dile getirdi.
Kurtuluş Günü ile ilgili şiir, resim ve kompozisyon dalında başarı gösteren öğrencilere Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap tarafından çeşitli hediyeler verildi.
RİZE RESİMLERLE ANLATILDI
Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun ,Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman daha sonra İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde "Rize" isimli resim sergisinin açılışını yaptı.
Vali Ersin Yazıcı, günün anısına serginin hatıra defterini imzalayarak, "Bu güzel eserleri bizlerle paylaşan sanatçımıza teşekkür ediyorum" dedi.
RİZE'DE 2 MART TÖRENLERİ (3)
RİZE'DE 2 MART TÖRENLERİ

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 5

   
  19.10.2020
 

19.10.2020..

İzlenme: 12

   
  17.10.2020
 

17.10.2020..

İzlenme: 20

   
  16.10.2020
 

16.10.2020..

İzlenme: 25

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar