Karakter boyutu :
Rize'de Göç ve Kadın Konulu Konferans Düzenlenecek

Rize'de Göç ve Kadın Konulu Konferans Düzenlenecek

Tarih 03 Mart 2016, 14:32 Editör reşat tula

Memur-Sen İl Kadın Komisyonu Başkanlığı tarafından "Savaşın Gölgesindeki Gizli Gözyaşları, Göç ve Kadın" konulu konferans düzenlenecek.

Memur-Sen İl Kadın Komisyonu Başkanlığı tarafından "Savaşın Gölgesindeki Gizli Gözyaşları, Göç ve Kadın" konulu konferans düzenlenecek.

Memur-Sen İl Kadın Komisyonu Başkanı Nilüfer Emen, yaptığı açıklamada, "Bugün Dünyanın sessiz kaldığı Suriye’deki katliam ve zulme karşı Türkiye, ilk günden beri tüm imkânlarını seferber ederek yardım elini savaş mağdurlarına uzatmıştır. Bu insani kriz karşısında 2 buçuk milyondan fazla sığınmacıyı kabul eden Türkiye, insani ve vicdani görevini yerine getirerek dünyaya adeta insanlık dersi vermiştir" dedi.

Savaş mağduru olan ve ülkemizdeki sığınmacı sayısının yüzde ellisinden fazlasını oluşturan sığınmacı kadınlar ise Suriye’de yaşadıkları trajediden en fazla etkilenen dezavantajlı grubu oluşturduğunu belirten Emen, "Memur-Sen Rize Kadın Komisyonu Başkanlığımız tarafından “Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Göç İdaresi Rize İl Müdürlüğü, Rize Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sunumlarıyla Suriyeli kadınların sorunlarının anlatılacağı ve ülkelerinde yaşadıkları zor günleri kendi ağızlarından dinleyeceğiniz bir program gerçekleştireceğiz" diye konuştu.Emen, ‘’Savaşın Gölgesindeki Gizli Gözyaşları Göç ve Kadın” konulu programımız 5 Mart Cumartesi günü saat 13.30’da İsmail Karaman Kültür Merkezi Küçük Salonda tertip edilecek edilen programa tüm vatandaşlarımızın davetli olduğunu söyledi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI