Karakter boyutu :
Rize'de Göç ve Kadın Konulu Konferans Düzenlenecek

Rize'de Göç ve Kadın Konulu Konferans Düzenlenecek

Tarih 03 Mart 2016, 14:32 Editör reşat tula

Memur-Sen İl Kadın Komisyonu Başkanlığı tarafından "Savaşın Gölgesindeki Gizli Gözyaşları, Göç ve Kadın" konulu konferans düzenlenecek.

Memur-Sen İl Kadın Komisyonu Başkanlığı tarafından "Savaşın Gölgesindeki Gizli Gözyaşları, Göç ve Kadın" konulu konferans düzenlenecek.

Memur-Sen İl Kadın Komisyonu Başkanı Nilüfer Emen, yaptığı açıklamada, "Bugün Dünyanın sessiz kaldığı Suriye’deki katliam ve zulme karşı Türkiye, ilk günden beri tüm imkânlarını seferber ederek yardım elini savaş mağdurlarına uzatmıştır. Bu insani kriz karşısında 2 buçuk milyondan fazla sığınmacıyı kabul eden Türkiye, insani ve vicdani görevini yerine getirerek dünyaya adeta insanlık dersi vermiştir" dedi.

Savaş mağduru olan ve ülkemizdeki sığınmacı sayısının yüzde ellisinden fazlasını oluşturan sığınmacı kadınlar ise Suriye’de yaşadıkları trajediden en fazla etkilenen dezavantajlı grubu oluşturduğunu belirten Emen, "Memur-Sen Rize Kadın Komisyonu Başkanlığımız tarafından “Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Göç İdaresi Rize İl Müdürlüğü, Rize Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sunumlarıyla Suriyeli kadınların sorunlarının anlatılacağı ve ülkelerinde yaşadıkları zor günleri kendi ağızlarından dinleyeceğiniz bir program gerçekleştireceğiz" diye konuştu.Emen, ‘’Savaşın Gölgesindeki Gizli Gözyaşları Göç ve Kadın” konulu programımız 5 Mart Cumartesi günü saat 13.30’da İsmail Karaman Kültür Merkezi Küçük Salonda tertip edilecek edilen programa tüm vatandaşlarımızın davetli olduğunu söyledi.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  25.11.2020
 

25.11.2020..

İzlenme: 3

   
  24.11.2020
 

24.11.2020..

İzlenme: 10

   
  23.11.2020
 

23.11.2020..

İzlenme: 12

   
  21.11.2020
 

21.11.2020..

İzlenme: 23

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar