Karakter boyutu :
BORSA LABORATUVARI  DENETİMDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

BORSA LABORATUVARI DENETİMDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

Tarih 03 Mart 2016, 14:41 Editör reşat tula

Çay pazarında borsamıza üye olan firmaların piyasada ticari üstünlük sağlamak, ulusal veya uluslararası piyasada güvenilirliği temin etme amacıyla 2010 yılında akredite olan RTB Gıda Kontrol Laboratuvarı Türk Akreditasyon Kurumu (TURKAK) tarafından gözetim tetkiki denetimi başarıyla geçirmiştir.

Kalite Yöneticisi Baş Denetçi Bilal DİKMEN ve stajyer denetçi Dr. Berrin Oymael Dinçer tarafından bir gün denetlenen laboratuvarda Laboratuvar Müdürü Ayfer KIYAK, Kalite Yönetim Temsilcisi Merve Hapeloğlu ve laboratuvar personeli hazır bulundu. Denetim Siyah Çay Analizlerinde akredite olduğu; Su Ekstraktı, Rutubet, Kuru madde, Toplam Kül, Suda Çözünen Kül, Suda Çözünen Külde Alkalilik, Asitte Çözülmeyen Kül, Toplam Toz, Okside Olmamış Parça, Ham Selüloz Analizleri olmak üzere toplam 10 parametrede gerçekleşmiştir. Yeterlilik testleriyle analizlerinin güvenirliliğini sağlayan Borsa laboratuvarı denetimden başarıyla çıktı.

Çayda akredite olmuş Borsa laboratuvarımız tarafından elde edilen analiz sonuçları ihtiva eden rapor ve sertifikalar uluslararası kabul görmektedir. Laboratuvar akreditasyonu teknik yeterliliğin güvenilir bir göstergesi olarak hem ulusal hem de uluslararası yüksek saygınlığı ifade eder. Laboratuvar akreditasyonu laboratuvarların yeterliliğinin resmi olarak tanınmasını sağlayarak müşterilere güvenilir analiz hizmetlerini belirleme ve seçmede kolay bir yöntem sunmaktadır.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar