Karakter boyutu :
BORSA LABORATUVARI  DENETİMDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

BORSA LABORATUVARI DENETİMDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

Tarih 03 Mart 2016, 14:41 Editör reşat tula

Çay pazarında borsamıza üye olan firmaların piyasada ticari üstünlük sağlamak, ulusal veya uluslararası piyasada güvenilirliği temin etme amacıyla 2010 yılında akredite olan RTB Gıda Kontrol Laboratuvarı Türk Akreditasyon Kurumu (TURKAK) tarafından gözetim tetkiki denetimi başarıyla geçirmiştir.

Kalite Yöneticisi Baş Denetçi Bilal DİKMEN ve stajyer denetçi Dr. Berrin Oymael Dinçer tarafından bir gün denetlenen laboratuvarda Laboratuvar Müdürü Ayfer KIYAK, Kalite Yönetim Temsilcisi Merve Hapeloğlu ve laboratuvar personeli hazır bulundu. Denetim Siyah Çay Analizlerinde akredite olduğu; Su Ekstraktı, Rutubet, Kuru madde, Toplam Kül, Suda Çözünen Kül, Suda Çözünen Külde Alkalilik, Asitte Çözülmeyen Kül, Toplam Toz, Okside Olmamış Parça, Ham Selüloz Analizleri olmak üzere toplam 10 parametrede gerçekleşmiştir. Yeterlilik testleriyle analizlerinin güvenirliliğini sağlayan Borsa laboratuvarı denetimden başarıyla çıktı.

Çayda akredite olmuş Borsa laboratuvarımız tarafından elde edilen analiz sonuçları ihtiva eden rapor ve sertifikalar uluslararası kabul görmektedir. Laboratuvar akreditasyonu teknik yeterliliğin güvenilir bir göstergesi olarak hem ulusal hem de uluslararası yüksek saygınlığı ifade eder. Laboratuvar akreditasyonu laboratuvarların yeterliliğinin resmi olarak tanınmasını sağlayarak müşterilere güvenilir analiz hizmetlerini belirleme ve seçmede kolay bir yöntem sunmaktadır.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI