Karakter boyutu :
Renk Projesine Destek Sürüyor

Renk Projesine Destek Sürüyor

Tarih 04 Mart 2016, 12:29 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı Doğuş Çay İlkokulunu ziyaret ederek okulun faaliyetleri ve RENK Projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Doğuş Çay İlkokulunda kurulan kütüphanenin açılışı da düzenlenen törenle yapıldı.
Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, kütüphanenin açılışını okulun öğrencileri ile birlikte yaparak, bir süre kütüphanede incelemelerde bulundu.
EĞİTİMİN AYRILMAZ BİR PARÇASI
Okula kazandırılan kütüphane sayesinde öğrencilerin daha çok kitap okuyarak başarılarını yükseltebileceklerini belirten Vali Yazıcı, "Okumanın önemli bir parçası olan kütüphaneler, eğitimin de ayrılmaz bir parçasıdır. Yeni ve modern bir tasarım anlayışı ile oluşturulan kütüphanemiz, öğrencilere okumanın keyfini, bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarında, hayal güçlerini geliştirmelerinde yeni imkânlar sağlaması beklenmektedir. Kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza kazandırdığımız takdirde onların gelecekle ilgili kaygı ve sıkıntılarının çözüleceğine inanıyoruz. Kütüphane, eğitimin en önemli parçalarından biridir. Kitap olmadan, kütüphane olmadan eğitim olamaz. Biz öğrencilerimize her şeyden önce kitap okumayı öğretmeliyiz. Kütüphanemizin ilimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum " diye konuştu.  
KİTAP OKUMA SAATİ
Açılış sonrası Vali Ersin Yazıcı, Bayan Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş RENK Projesi kapsamında öğrencilerle birlikte açılışı yapılan kütüphanede kitap okuyarak, kütüphanede bulunan öğrencilerle sohbet etti.
NASIL VALİ OLDUNUZ?
Kütüphanede yapılan söyleşide öğrenciler Vali Yazıcı'ya merak ettikleri tüm soruları sordular. Öğrenciler bazen yaşlarından beklenmedik şekilde sorular sorarken bazı sorular ise gülüşmelere neden oldu. Bir öğrencinin nasıl Vali oldunuz sorusuna, 22 yıl Kaymakamlık, Vali Yardımcılığı ve yöneticilik yaptıktan sonra bakanlar kurulu kararıyla Vali olduğunu ve kendilerinin de gayret ederek geleceğin Valileri olma yolunda ilerlemelerini istedi.
Öğrencilere "Sizler derslerinize çok çalışın ki ülkemiz daha ilerilere gitsin" diyen Vali Yazıcı, "Asla okumayı bırakmayın. Sizler okuduğunuz sürece ülkemiz gelişecektir. Başarılı olmak sizin elinizde" dedi.
KİTAPLAR OKUNDUKÇA VERİMLİLİĞİ ARTAN BİR KAYNAKTIR
Kitapların raflarda sapa sağlam durmaması gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, "Kitaplar okundukça ve yıprandıkça güzelleşir. Okunmayan kitabın bir değeri olmaz. İnsan kitapları okudukça dünyası zenginleşir "dedi.
Ziyarette, sınavlarda başarılı olan ve Renk Projesinde en çok kitap okuyan öğrencilere de madalyaları verildi.
Tüm öğrencilerin sorularını yanıtlayan Vali Yazıcı, söyleşinin sonunda öğrencilerle fotoğraf çektirdi. 

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 7

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 25

   
  21.10.2020
 

21.10.2020..

İzlenme: 22

   
  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 24

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

Tüm videolar