Karakter boyutu :
Aday Öğretmenler Vali Ersin Yazıcı ile Tanıştı

Aday Öğretmenler Vali Ersin Yazıcı ile Tanıştı

Tarih 04 Mart 2016, 14:19 Editör reşat tula

Aday Öğretmen Yetiştirme süreci Rize'de tüm hızıyla devam ederken, aday öğretmenler düzenlenen toplantıda Vali Ersin Yazıcı ile tanıştı.

Milli Eğitim Bakanlığının ilk defa 2016 yılı Şubat döneminde uygulamaya başladığı Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında Rize'de adaylık sürecini geçirecek öğretmenlerle Vali Ersin Yazıcı bir araya geldi.
Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşen programda, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, okul müdürleri ile aday öğretmenler yer aldı.
Ataması gerçekleştirilen öğretmen adaylarına hayırlı olsun dileğinde bulunan Vali Yazıcı, yeni nesillerimizi yetiştirecek olan öğretmen adaylarına başarılı bir öğretmenlik hayatı diledi.
HEYECANINIZ, FEDAKÂRLIĞINIZ VE GAYRETİNİZ HİÇ EKSİLMESİN
Rize'nin tüm ilçelerinde 6 ay süre ile aday sıfatıyla görev yapacak öğretmenlere konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı, " Her şeyden önce öğretmen adaylarımızla bir arada bulunmaktan duyduğum büyük mutluluğu ifade etmek istiyorum. Çayın başkenti Rize'de sizleri misafir etmekten son derece memnunum. Aday öğretmenlerimizin tecrübeli bir öğretmenin yanında yetişmesi çok önemli. Öğretmenlerimiz ne kadar donanımlı göreve başlarsa, ülkemizin hedefleri de o kadar çabuk gerçekleşir. Heyecanınız, fedakârlığınız ve gayretiniz hiç eksilmesin. Allah yardımcınız olsun" dedi.
ÖĞRETMENLERİMİZİN ETKİSİ HAYAT BOYU DEVAM EDER
Öğretmenliğin onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Öğretmek gibi yüce bir görevin ifa edilmesi olan öğretmenlik mesleği, her şeyden önce sevgi, azim ve fedakârlık gerektirir. İnsan yetiştirme sanatını icra eden öğretmenler, ellerindeki işlenmemiş cevherleri, azimle, sabırla, sevgiyle birer şahesere dönüştürürler. Öğretmenlik kutsal bir meslek ve öğretmen toplumda rol model bir insandır. Siz değerli öğretmenlerimizin öğrencilere sadece akademik bilgiler verdiği düşünülür fakat sizler aynı zamanda öğrencilere hayat dersi veriyorsunuz, onları geleceğe hazırlıyorsunuz. Öğretmenlerimizin etkisi hayat boyu devam eder " diye konuştu.
Toplumun gelişiminde öğretmenlere önemli bir rol düştüğünü vurgulayan Vali Yazıcı, "Eğitimde başarı bir ekip işidir. Geleceğimiz, çocuklarımızın istikbali öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecek "dedi.
24 HAFTALIK BİR SÜREÇ
Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl ilk defa gerçekleştirdiği Aday Öğretmen Yetiştirme Programı'nın 01 Mart- 01 Temmuz tarihleri arasında 24 haftalık bir süreyle yapılması planlanan ilk eğitimi başladı. 2016 Şubat ayında ataması yapılan öğretmenler, 01 Mart ile 01 Temmuz tarihleri arasında ilk 14 hafta, okullarda danışman öğretmenlerden eğitim alacak. Bu eğitimleri tamamlayan aday öğretmenler, 01Temmuz-01 Eylül tarihleri arasında da hizmet içi eğitim görecekler ve daha sonra okulların açılmasıyla mesleğinde tecrübe kazanmış öğretmenler olarak göreve başlayacaklar.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 2

   
  30.11.2020
 

30.11.2020..

İzlenme: 8

   
  28.11.2020
 

28.11.2020..

İzlenme: 15

   
  27.11.2020
 

27.11.2020..

İzlenme: 20

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar