Karakter boyutu :
GÜNDOĞDU, BEREKET DUA’SINDA BULUŞTU

GÜNDOĞDU, BEREKET DUA’SINDA BULUŞTU

Tarih 04 Mart 2016, 16:29 Editör reşat tula

Osmanlı döneminden günümüze yansıyan 700 yılık geleneği yaşatmak adına yapılan Bereket Dua’sı sabah namazının ardından Gündoğdu da yapıldı.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve Gündoğdu esnafı bereket duası yapmak üzere sabah namazında buluştular. Her hafta farklı bir mahallede esnaf ve mahalle sakinleri ile bir araya gelerek bundan 700 yıl öncesine de tüccarlarımızın yapmış oldukları Bereket Dua’sı geleneğini yaşatmak adına mahallelerde esnaflar ile bir araya gelen Başkan Kasap vatandaşlarla birlikte Dua ederek sorunları dinledi.

Her hafta Cuma namazı öncesinde farklı mahallelerde Rize Belediyesi öncülüğünde yapılan Bereket Dua’sı bu hafta Gündoğdu merkez camiinde kılınan sabah namazının ardından gerçekleştirildi. Dua Gündoğdu merkez Camii imamı tarafından gerçekleştirildi.

DUA’NIN ARDINDAN MİNİBÜSÇÜLERLE BİR ARAYA GELDİ.

Sabah namazını Gündoğdu merkez Camiinde vatandaşlarla birlikte kılan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yapılan Dua’nın ardından S.S.13 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi yönetimi ile bir araya geldi. Kısa bir süre önce Şehir içi Minibüs Kooperatifi ve Gündoğdu Minibüs Kooperatifi arasında yapılan görüşmeler sonrası sağlanan birleşmenin ardından her iki kooperatifin yönetimi ile bir araya gelen Başkan Kasap, yönetim ve şoförlerle sohbet ederek bundan sonra atılacak adımlarla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Gündoğduda minibüsçüler ve ticaretle uğraşan esnafla bir araya gelen Başkan Kasap, bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında yapılan bu organizasyonun Osmanlı döneminde yaygın olarak yapıldığını ve yıllar önce atalarımız tarafından gerçekleştirilen bu geleneği günümüzde yaşatmak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Kasap, katılan herkese teşekkür etti.

MİNİBÜS VE OTOBÜSLERİMİZİ TEK ÇATI ALTINA TOPLADIK.

Konuşmasının devamında birleştirilen minibüs ve otobüs hatları ile alakalı bilgiler aktaran Başkan Kasap, Bilindiği üzere Rize Belediyesi olarak kısa bir süre önce şehir merkezinden Gündoğdu bölgemize hizmet veren belediye otobüs ve minibüs hattı ile şehir içi dolmuşlarımızı toplu taşıma olarak bir çatı altına topladık. Bu birleşmeden sonra artık söz konusu hattımızda bulunan araçlarımız artık Gündoğdu Bozukkaleden, Çiftekavak önüne kadar olan mesafede tek seferde yolcu taşıyabilecek. Bu sayede vatandaşımızda artık bu mesafe arasında iki ayrı araç değiştirmek zorunda kalmayacak. Ayrıca bu birleşme şehir içi ulaşımının daha verimli olmasını sağlayacak. Hizmet verecek olan minibüslerimiz içerisinde engeli vatandaşlarımızın kullanabilecekleri araç sayılarını da her geçen gün arttırıyoruz ve bu yönde çalışmalarımızda devam ediyor.

DOĞU PARK PROJEMİZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR.

Gündoğdu sahil dolgu alanı üzerinde yapmayı planladığımız Doğupark projemizin çalışmaları devam ediyor. Burada yaşayan vatandaşlarımız için sosyal yaşam alanları oluşturmayı düşünüyoruz. Bu kapsamda projelerimiz içerisinde Güdoğdu da yapmayı düşündüğümüz Doğupark projemizin proje çalışmaları tamamlanmış olup, yakın bir süre içerisinde projeyi hayata geçirme noktasında adımlarımızı atacağız. Yapılacak olan proje ile burada yaşayan vatandaşlarımız için denize karşı içerisinde oturma alanları olan bir çalışma düşünüyoruz.

Bunun yanında göreve geldiğimiz günden bu yana iki yıllık süre içerisinde Gündoğdu da bazı bölgelerimizde geçtiğimiz yaz sezonu asfalt ve beton çalışmalarımız oldu ve bu yaz sezonunda da bu çalışmalarımız devam edecek. İçme suyu çalışmaları kapsamında bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımızın daha rahat su tüketimi yapabilmesi için içme suyu şebekelerimizde yenileme çalışması içerisindeyiz ve yeni su deposu inşaatı çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın daha ferah ve mutlu oldukları bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Rize Belediyesi olarak aralıksız çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Tüm Fotoğraflar    

  18.01.2021
 

18.01.2021..

İzlenme: 15

   
  15.01.2021
 

15.01.2021..

İzlenme: 17

   
  14.01.2021
 

14.01.2021..

İzlenme: 18

   
  13.01.2021
 

13.01.2021..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar