Karakter boyutu :
HEDEF BAŞARIYI GETİRİR

HEDEF BAŞARIYI GETİRİR

Tarih 05 Mart 2016, 13:53 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı Merkez Küçükçayır ve Ambarlık İlk/Ortaokullarını ziyaret ederek RENK Projesini değerlendirdi.

Vali Ersin Yazıcı, kentte eğitimin daha üst seviyelere çıkması için çalışmalar yürütürken, düzenli bir şekilde okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet ediyor. Okullardaki eksikleri ve sıkıntıları dinleyen Vali Yazıcı'nın bugünkü eğitim durağı Küçükçayır ile Ambarlık İlk/ Ortaokulu oldu.
HEPİMİZİN ORTAK VE ASLİ GÖREVİDİR
Okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yazıcı, okulun idari yapısı ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar hakkında bir toplantı yaptı. Öğretmenlerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, " Çocuklarımızın yarınlara güvenle hazırlanmaları, eğitim süreçlerini sağlıklı ve güven içerisinde tamamlamaları hepimizin ortak ve asli görevidir "dedi.
TOPLUMUMUZA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR
Eğitim alanında uygulamaya konulan projelerle Rize'nin önümüzdeki yıllarda daha başarılı noktalara geleceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Eğitim okul öncesinden itibaren başlayan, üniversite sıralarına kadar geçen zamanda ciddi ve planlı çalışmalar gerektiren bir süreçtir. Bu süreç içerisinde başta annelere, babalara ve öğretmenlerimize olmak üzere toplumumuza önemli görevler düşmektedir "şeklinde konuştu.
EĞİTİME POZİTİF AYRIMCILIK YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Rize'de eğitimin çıtasını bir adım daha yukarıya taşımak adına çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Yazıcı,  "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerdeki başarılarını da önemsiyor ve onlara elimizden gelen desteği veriyoruz. Devletimiz bu noktada çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için her türlü imkânı sağlamaktadır. Eğitim yuvalarımız bizim önceliklerimiz arasında yer almaktadır ve eğitime pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz "dedi.
KİTAP OKUMA SAATİ
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
HEDEF BAŞARIYI GETİRİR
Okuma saati sonrası öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak, bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu bunun için öğrencilerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi.
Öğrencilere gelecekteki meslek hayatlarında neler yapmaları gerektiği ile ilgili tecrübelerini de aktaran Vali Yazıcı, sohbetin sonunda öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.
Öğrencilerin istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen Vali Ersin Yazıcı'ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Tüm Fotoğraflar    

  22.01.2020
 

22.01.2020..

İzlenme: 18

   
  21.01.2021
 

21.01.2021..

İzlenme: 18

   
  20.01.2021
 

20.01.2021..

İzlenme: 30

   
  19.01.2021
 

19.01.2021..

İzlenme: 30

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar