Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP DÖRT AYRI BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN KASAP DÖRT AYRI BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Tarih 05 Mart 2016, 14:16 Editör reşat tula

Göreve geldiği günden bu güne iki yıllık Belediye Başkanlığı süresi içerisinde sürekli vatandaşlar ve muhtarlala istişare içerisinde olan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, güne mahallelerde inceleme yaparak başladı.

Fırsat buldukça mesai öncesi veya sonrası mahallelerde incelemelerde bulunan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap güne Gündoğdu merkez, Dağınıksu ve Engindere mahallesini gezerek başladı. Sabah namazını Gündoğdu merkez Camiinde vatandaşlarla beraber eda eden Başkan Kasap, sabahın erken saatlerinde mahallede ikamet eden vatandaşlarla istişarelerde bulundu.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEYEREK BİLGİLER ALDI.

Sabah saatlerinde Gündoğdu da teknik ekibi ile birlikte gezen Başkan Kasap, Engindere mahallesi ile Gündoğdu arasında özel bir firma yetkilileri tarafından başlatılan doğalgaz çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden bilgiler aldı. Geçtiğimiz yıl içerisinde Engindere mahallesinin deniz kısmı, yani alt mahalle olarak tabir edilen kısımda döşenen doğalgaz hattının ardından çalışmalar bu yıl dağ darafında bulunan yerleşim alanında devam ediyor. Engindere mahallesinde özel firma yetkilileri tarafından 2016 yılı yatırım planı çerçevesinde önceki yılda tamamlanamayan doğalgaz hattının, Gündoğdu merkeze kadar tamamlanması düşünülüyor. Hava şartlarının uygun gitmesi halinde yeniden başlatılan doğalgaz çalışmaları bitirilerek, 2016 yılı sonuna kadar Gündoğdu merkezin gazı kulanabilir duruma getirilmesi hedefleniyor.

Engindere mahalesinin ardından üst mahallelerde incelemelerini sürdüren Başkan Kasap, Dağınıksu mahallesine çıkarak vatandaşlarla sohbet etti. Dağınıksu mahallesini tepeden tırnağa gezen Başkan Kasap, eksiklik gördüğü alanları teknik ekibine not aldırarak eksikliklerin giderilmesi noktasında talimat verdi. 2015 yılında Rize Belediyesi tarafından asfalt ve beton yol çalışmalarını yerinde inceleyerek vatandaşlara çalışmaların 2016 yılında da aralıksız sürdürüleceğini söyledi. Daha sonra Başkan Kasap, Rize Belediyesi tarafından bir takım tadilat çalışmaları yapılan Dağınıksu mahallesi camiinde incelemelerde bulundu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI