Karakter boyutu :
Vali Yazıcı ve Başkan Kasap, Esnafla Bir Arada

Vali Yazıcı ve Başkan Kasap, Esnafla Bir Arada

Tarih 07 Mart 2016, 09:36 Editör reşat tula

Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Tophane ve Çarşı Mahallesi esnafını ziyaret etti.

Dükkanlara, çay ocaklarına ve taksi duraklarına uğrayan heyet vatandaşla sohbet edip, taleplerini dinledi.

Esnaf ziyaretine İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş da katıldı.

Bakırcılar çarşını ziyaret eden heyet, Rize’de yüzyıllardır yaşatılmakta olan bakır ve kalaycılık mesleğinin satışa sunulan eserlerini incelediler.
Vali Yazıcı göreve geldiği günden bu yana esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinlemeye ve bu doğrultuda çözümler üretmeye devam ediyor. Vali Yazıcı'nın esnaf gezisinde durağı bir kez daha Tophane ve Çarşı Mahallesi oldu.
Esnaf ziyareti sırasında sokaktaki vatandaşların da elini sıkarak selamlaşan Vali Yazıcı, onlarında sorunlarını ve isteklerini dinlemeyi ihmal etmedi.
BİZLER HALKIN HİZMETKÂRLARIYIZ
Esnafın ekonomiye artı değer kattığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bizler halkın hizmetkârlarıyız, hizmet etmenin mutluluğu hiçbir şeyle ölçülemez.  Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Sık sık esnafımızı ziyaret edip onların çayını içerek, dertlerini, sıkıntılarını dinliyor, sohbet ediyor ve esnaflarımıza misafir oluyoruz. Hemşehrilerimizle bir araya gelerek, onların sorunlarını dinlemeye devam edeceğiz"dedi.
ÖZEL BİR ÖNEM VE HASSASİYET GÖSTERİYORUZ
Vatandaşın mutluluğunu esas alarak çalışmalarına devam ettiklerini belirten Vali Yazıcı, "Şehrimizin en eski mahallelerinden birisi olan Tophane Mahallesini sürekli olarak ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Mahallemize özel bir önem ve hassasiyet gösteriyoruz.   Bu mahallemizde de ortak akılla çok güzel işler yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bütün amacımız halkımızın bulunduğu mahallede gurur duyarak yaşamasıdır " şeklinde konuştu.
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte esnafları ziyaret ederek bol kazançlar dileyen, esnafla sohbet eden Vali Yazıcı ile beraberindekilerin bu davranışı memnuniyetle karşılandı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI