Karakter boyutu :
Vali Yazıcı ve Başkan Kasap, Esnafla Bir Arada

Vali Yazıcı ve Başkan Kasap, Esnafla Bir Arada

Tarih 07 Mart 2016, 09:36 Editör reşat tula

Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Tophane ve Çarşı Mahallesi esnafını ziyaret etti.

Dükkanlara, çay ocaklarına ve taksi duraklarına uğrayan heyet vatandaşla sohbet edip, taleplerini dinledi.

Esnaf ziyaretine İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş da katıldı.

Bakırcılar çarşını ziyaret eden heyet, Rize’de yüzyıllardır yaşatılmakta olan bakır ve kalaycılık mesleğinin satışa sunulan eserlerini incelediler.
Vali Yazıcı göreve geldiği günden bu yana esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinlemeye ve bu doğrultuda çözümler üretmeye devam ediyor. Vali Yazıcı'nın esnaf gezisinde durağı bir kez daha Tophane ve Çarşı Mahallesi oldu.
Esnaf ziyareti sırasında sokaktaki vatandaşların da elini sıkarak selamlaşan Vali Yazıcı, onlarında sorunlarını ve isteklerini dinlemeyi ihmal etmedi.
BİZLER HALKIN HİZMETKÂRLARIYIZ
Esnafın ekonomiye artı değer kattığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bizler halkın hizmetkârlarıyız, hizmet etmenin mutluluğu hiçbir şeyle ölçülemez.  Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Sık sık esnafımızı ziyaret edip onların çayını içerek, dertlerini, sıkıntılarını dinliyor, sohbet ediyor ve esnaflarımıza misafir oluyoruz. Hemşehrilerimizle bir araya gelerek, onların sorunlarını dinlemeye devam edeceğiz"dedi.
ÖZEL BİR ÖNEM VE HASSASİYET GÖSTERİYORUZ
Vatandaşın mutluluğunu esas alarak çalışmalarına devam ettiklerini belirten Vali Yazıcı, "Şehrimizin en eski mahallelerinden birisi olan Tophane Mahallesini sürekli olarak ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Mahallemize özel bir önem ve hassasiyet gösteriyoruz.   Bu mahallemizde de ortak akılla çok güzel işler yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bütün amacımız halkımızın bulunduğu mahallede gurur duyarak yaşamasıdır " şeklinde konuştu.
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte esnafları ziyaret ederek bol kazançlar dileyen, esnafla sohbet eden Vali Yazıcı ile beraberindekilerin bu davranışı memnuniyetle karşılandı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 5

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 9

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 14

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar