Karakter boyutu :
Etüt Merkezi Tophane’ye ‘Renk’ Katacak

Etüt Merkezi Tophane’ye ‘Renk’ Katacak

Tarih 07 Mart 2016, 09:40 Editör reşat tula

Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Tophane Mahallesinde vatandaşların hizmetinde olan Rize Belediyesi Etüt Merkezi’ni ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş'un da katıldığı ziyarette Vali Yazıcı ve Başkan Kasap, öğrenci ve velileriyle bir araya gelerek eğitim faaliyetlerinin işleyişi hakkında bilgiler aldı.
Tophane Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Koçali ve velilerle kısa bir toplantı gerçekleştiren heyet, etüt merkezinin hizmetine devam edeceğini ve yeni yapılmakta olan Kadın Kültür Merkezi’nin de Tophane mahallesinde büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.
EĞİTİM BİZİM İŞİMİZ DEĞİL DEMEDİK
Valilik olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek olacaklarını söyleyen Vali Yazıcı, "Bu alanlar çocuklarımızın vakitlerini geçireceği ve sosyalleşebileceği yerlerdir. 260 öğrencinin hizmet gördüğü ve tüm teknolojik imkânların sağlandığı etüt merkezinde çocuklar, hem uzman öğretmenler rehberliğinde derslerini çalışıp eksiklerini giderebiliyor hem de boş zamanlarını verimli şekilde değerlendirebiliyor. Bunun yanı sıra sosyal faaliyetlerde de yer alıyorlar. Eğitim projelerimiz ve  yaptığımız çalışmalarla son zamanlarda Rize’nin eğitimdeki başarı çıtasını oldukça yükselttik. Valilik olarak eğitime tam destek veriyoruz. Rize genelindeki okullarımızda öğrencilerimize en iyi hizmeti sunmak istiyoruz.  Bugüne kadar 'eğitim bizim işimiz değil' demeden her türlü desteği verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Çocukların eğitimi, bilgi ile donanımlı olmaları sorun çözme yeteneklerinin gelişmesi sadece Rize’nin geleceği için değil, ülkenin geleceği için fevkalade önemlidir" dedi.
KURUMLARIMIZLA ORTAK FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ
Kadınların sosyal, kültürel ve eğitim anlamındaki faaliyetlerini yürütebilecekleri Kadın Kültür Merkezi'nin tamamlanma çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Kasap, "Kadınlarımızın sosyal faaliyetlerini yürütebilecekleri Kadın Kültür Merkezi'mizin yapım çalışmaları devam ediyor. Etüt Merkezi’mizin başarısı Kadın Kültür Merkezi’mizle bütünleşince daha da artacaktır. Bütün kurumlarımızla diyalog içerisinde olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz" dedi.
DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Sürdürülen ve planlanan çalışmaların yerinde ve toplumun önemli bir ihtiyacını karşıladığını söyleyen Vali Yazıcı, Rize Belediyesi'nin yürütmüş olduğu kültür ve eğitim faaliyetlerine destek verdiklerini, yeni faaliyetlere de destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Vali Yazıcı, yapımı devam eden Kadın Kültür Merkezi'nin de Tophane Mahallesi'ne oldukça faydalı olacağını, kadınların kültürel anlamdaki ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayacağını söyledi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar