Karakter boyutu :
ÖNCÜ KADINLAR RİZE KALE’SİNDE BULUŞTU

ÖNCÜ KADINLAR RİZE KALE’SİNDE BULUŞTU

Tarih 08 Mart 2016, 10:06 Editör reşat tula

Rize Kadınlar Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Rize Valiliği, Rize Belediyesi ve hanımlara yönelik derneklerin katkıları ile 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle düzenlenen Öncü Kadınlar 2. Zirve buluşması Rize Kale’sinde yapıldı.

Rize Valisi, Rize Belediye Başkanı eşleri Hanife Yazıcı, Menduha Kasap’ın da katıldığı Öncü Kadınlar 2. Zirve buluşmasına, RİKADER Başkanı Selda Albayrak, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Kaymakam’larının eşleri katıldı.

Zirve buluşması Dernek Başkanı Selda Albayrak’ın selamlama konuşması ile başladı. Albayrak Kadın gücü ve kadın eliyle neler yaptıkları ve nelerin yapılacağının görüşüleceğini söyleyerek, sözü Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı ve Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap’ a bıraktı.

BAYAN YAZICI “KADINLAR DAHA ÇOK SORUMLULUK ALMALI”

Bayan Yazıcı, Benlikten çok bizliği tercih ettikleri için katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başladı. “ Rize küçük ama çok güzel bir şehir geldiğim günden bu yana Cumhurbaşkanımız’ın iline yakışır bir şeyler yapmanın mücadelesi içerisindeyim. Bu mücadeleme Vali yardımcılarımız’ın ve Kaymakamlarımız’ın eşlerinin de çok güçlü destekleri var. Onlara ve tüm kadın derneklerimize her zaman yanımızda oldukları için, böyle güzel bir günü tertip ettikleri için de Başta Menduha hanım ve Selda hanıma da çok teşekkür ediyor, bu duygularla Kadınların cemiyet hayatına daha fazla yer almasını arzu ediyorum” dedi.

BAYAN KASAP “ KADININ SESİNİ CUMHURBAŞKANIMIZ’IN İLİNDEN DUYURALIM”

8 Mart Kadınlar Gününü kutladığı misafirlerine Bayan Kasap, “Elele gönül gönüle Rize’yi ileriye taşıyacak güçteyiz, Kadın olmazsa olmazdır. Kadının sesini Cumhurbaşkanımız’ın Baba ocağından duyuralım istiyoruz. Rize için çok güzel faaliyetler hayata geçirdik. Buluşmamızın vesile olacağı ve sizlerin de fikir ve düşünceleri ile çok daha aktif çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Sizlerde bu gücü görüyorum. Hep birlikte bunu da başaracağımıza inanıyoruz. 8 Mart Dünya kadınlar günümüz’ün Rize mize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum ” dedi.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  05.12.2020
 

05.12.2020..

İzlenme: 7

   
  04.12.2020
 

04.12.2020..

İzlenme: 7

   
  03.12.2020
 

03.12.2020..

İzlenme: 9

   
  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar