Karakter boyutu :
Vali Yazıcı’dan Öğrencilere Moral

Vali Yazıcı’dan Öğrencilere Moral

Tarih 08 Mart 2016, 16:57 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 12.sınıf Öğrencileri ile 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi kahvaltılı moral-motivasyon programında bir araya geldi.

YGS sınavı öncesi öğrencilerin motivasyonunu arttırmak ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla yapılan moral etkinliğine Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, öğretmenler ve okulun son sınıf öğrencileri katıldı.
Öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı üniversiteye hazırlanan öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu bunun için gençlerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi.
HEYECANLI OLMANIZ ÇOK NORMAL
YGS'ye girecek öğrencilere başarılar dileyerek sözlerine başlayan Vali Yazıcı, "Son sınıf olmanız nedeniyle hepinizin heyecanlı olduğunu biliyoruz. Artık üniversiteye gideceksiniz stres ve heyecanlı olmanız çok normal. Sizleri ziyaret ederek moral vermek istedim. Günümüzde artık herkesin, geçmişteki imkânlara göre çok daha iyi bir şekilde eğitim alma hakkı var. Valilik olarak öğrenci ve öğretmenlerimize desteklerimiz her zaman devam edecek. Yapılacak olan sınavda tüm öğrencilere başarılar diliyorum" dedi.
BİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR AİLE GİBİYİZ
Etkinliğin hazırlanmasında emek veren öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Vali Yazıcı, "Öğrencilerimizin motivasyonunu ve konsantrasyonunu sağlamak noktasında faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Biz öğrencilerimizle bir aile gibiyiz.  Her birinizin emeğinin karşılığı olarak güzel başarılar elde edeceğinizden eminiz. Öğretmen, öğrenci ve veli koordinasyonu ile öğrencilerimizin sınava rahat ve endişesiz bir şekilde girebilmesi son derece önem kazanıyor. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz bu işe gönüllerini koydular. Öğrenciler eğitimle ilgili duyarlılar. Karşılıklı bu duyarlılığın bize başarıyı getireceğine inanıyorum " dedi.
Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nilgün Dülger, YGS öncesi moral kahvaltısına katılan Vali Ersin Yazıcı'ya teşekkür ederek, öğrencilerin sınav öncesi çok memnun olduğunu söyledi. 
RİZE GÜLBAHAR HATUN KML . KADINLAR GÜNÜ (3)
Program sonunda Vali Yazıcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle öğretmenler ile programa gelen kadınlara gül vererek kadınlar gününü kutladı. Vali Yazıcı, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çekildikten sonra okuldan ayrıldı.
RİZE GÜLBAHAR HATUN KML . KADINLAR GÜNÜ (4)

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 4

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 15

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 9

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar