Karakter boyutu :
“Yaşama Yol Ver” Projesi Sürüyor

“Yaşama Yol Ver” Projesi Sürüyor

Tarih 09 Mart 2016, 12:29 Editör reşat tula

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Müftülüğü Personeline "Yaşama Yol Ver" projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından farkındalık oluşturmak için başlatılan "Yaşama Yol Ver" projesi kapsamında Rize Müftülüğünde görevli personellere bilgilendirme yapıldı. Müftülük konferans salonunda gerçekleşen programa, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Müftü Yardımcısı Hakkı Gür ile İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımları katıldı.

Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü personeli tarafından, vatandaşlara trafikte ambulans görünce neler yapılacağı, 112 acil servisinin hangi durumlarda aranacağı, 112 ile yapılan konuşmalarda nelere dikkat edilmesi gerektiği ve ambulansı olay yerine ulaşıncaya kadar neler yapılacağı konusunda bilgiler de verildi.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, "Ambulans hizmetleri de standartların üzerinde bir ambulans hizmetleri veriliyor. Burada bizim için en önemli olan şey birinci olarak gereksiz aramalardır. Türkiye genelinde yüzde 95’leri bulan gereksiz aramaların sonlandırılmasıdır. İkinci olarak trafikte ambulansın geçişine üstünlük sağlanmasıdır. Bu konu da vatandaşlarımız duyarlı olmalarını bekliyoruz" dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI