Karakter boyutu :
DOKA'dan 895 projeye 95 Milyon TL destek!

DOKA'dan 895 projeye 95 Milyon TL destek!

Tarih 11 Mart 2016, 08:50 Editör reşat tula

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) 191 milyon lira maliyetli 895 projeye, 95 milyon lira destek sağladığını söyledi.

DOKA Yönetim Kurulu Başkanı da olan Öz, DOKA'nın mart ayı yönetim kurulu toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, DOKA'nın faaliyetlerinin bütün alanlarda devam ettiğini belirtti.
 
DOKA'nın projelere sağladığı destekle bölgede üretim, istihdam ve turizm altyapısının gelişmesi için önemli katkılarda bulunduğunu ifade eden Öz, "DOKA, bugüne kadar 191 milyon lira maliyetli 895 projeye, 95 milyon lira destek sağlamıştır. 275 milyon lira tutarındaki 71 projeye ise destek ve teşvik anlamında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Böylece 2 binin üzerindeki kişinin istihdama katılmasına katkıda bulunmuştur" dedi.
 
20160310_2_14684073_6175075_web.jpg
 
Öz, toplantıda 2015 yılının genel çalışma ve projelerinin değerlendirileceğini vurgulayarak, "Ayrıca tarihi, kültürel ve doğal değerlerin korunmasına yönelik mali destek kapsamında sunulan projelerin değerlendirilmesi ve desteklenmesi konusunda karar alacağız. Bu projelerimizin yaklaşık destek miktarı 15 milyon liradır. Yine 2016 yılında doğrudan faaliyet desteği kapsamında yapacağımız çalışmaların rehberini ve destekleme mekanizmasını beraberce değerlendireceğiz. Yine önceki desteklemelerden devam eden projelerimizin değerlendirmesini yapacağız. 2015 yılında destekleme kararı aldığımız Gümüşhane Organik Tarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Projesi ile ilgili çalışmaları da değerlendireceğiz" diye konuştu.
 
DOKA'nın proje destekleme faaliyetleri dışında bölgenin kalkınması, sanayinin, ticaretin ve turizmin gelişmesi için önemli çalışmalar, tanıtım ve değerlendirme gayretlerinde de bulunduğuna dikkati çeken Öz, "Fuar ve diğer organizasyonlarda güzel çalışmalarımız var. Bütün bölgede turizm anlamında ciddi bir farkındalık ve artış söz konusu" ifadesini kullandı.
 
20160310_2_14684073_6175077_web.jpg
 
Vali Öz, Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılmasının ardından turizmde hareketliliğin daha da arttığına işaret ederek, şunları kaydetti:
 
"Trabzon Havalimanımızda yüzde 20 oranında bir artış var. Ordu-Giresun Havalimanının da bu anlamda ciddi katkısı var. Bölgemizdeki tüm illerle turizm anlamında ortak hedefler, projeler ve stratejiler üzerinde çalışıyoruz. Ajansımızın tanıtım ve destekleme konusundaki gayretleriyle beraber inşallah önümüzdeki yıllara daha da ümitle bakıyoruz. Proje desteklerimizi devam ettireceğiz."
 
DOKA Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Artvin Valisi Kemal Cirit, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Giresun Valisi Hasan Karahan, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım ve diğer ilgililer katıldı.
 
Toplantı, açılış bölümünün ardından basına kapalı devam etti.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI