Karakter boyutu :
RİZE-TRABZON BELEDİYELERİ SEFERLERİNİ KARŞILIKLI DURDURDU

RİZE-TRABZON BELEDİYELERİ SEFERLERİNİ KARŞILIKLI DURDURDU

Tarih 12 Mart 2016, 17:02 Editör reşat tula

Bilindiği gibi uzun yıllar önce Rize Belediyesi ile Trabzon Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde; her iki şehir arasında toplu taşımacılık yapan otobüs seferleri, D4 Yetki belgelerini bugüne kadar düzenlemedikleri için karşılıklı olarak durduruldu.

Ağırlıklı olarak hasta ziyaretleri, öğrenci ve özellikle de alışveriş amacıyla iki şehir arasında makul fiyatlarla taşımacılık yapan her iki Belediyenin araçları bugünden itibaren malum sebeplerden dolayı karşılıklı durdurulması tepkiye neden oldu.

Bu sabah Rize de ki Trabzon durağına gelen yolcular; belediye otobüsünün kapılarının kapalı ve camlara yapıştırılan yazıyı okuyunca hem şaşırdılar ve hem de tepkilerini dile getirdiler.

Yolculardan bazıları ‘’Çok mu zordur bu belgeyi almak ya da temin etmek. Bu kadar sorumsuzluk olur mu? Yazık çok yazık’’ deyip serzenişte bulundular.

Hafta içi her sabah 06.30 ile 17.30 saatleri arasında karşılıklı 6 sefer, Cumartesi 10.30 ile 16.00 saatleri arasında 4 sefer toplu taşımacılık yaparken; her iki komşu il arasındaki otobüs seferleri sadece Pazar günleri yapılmıyordu.

 

Konu ile alakalı Rize Belediyesi tarafından Trabzon seferini yapan otobüsün camlarına ve Trabzon durağına asılan duyuru yazısında şöyle deniliyor:

rize-trabzon-belediye-otobus-seferleri-durduruldu4.jpg

 “53 AK 311 ve 61 S 348 plakalı araçların Rize Trabzon, Trabzon Rize güzergahında yasal olarak Toplu Taşıma Hizmetleri verebilmeleri için ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından D4 Yetki belgesi almaları gerekmektedir. Bu plakalar adına D4 yetki belgesi düzenlenebilmesi için Rize Valiliği İl Trafik Komisyonu ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi ulaşım Koordinasyon Merkezlerinin mevcut arz/talep dengesi ve taşıma düzeni bakımından bir sakınca olmadığına dair ilgili karar verilmemesinden dolayı yeni bir karar alınıncaya kadar, bu güzergahda 11.03.2016 tarihinden sonra Toplu Taşıma Hizmeti verilmeyecektir.

Bilgilerinize rica ederiz. Rize Belediyesi” denildi…

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI