Karakter boyutu :
RİZE-TRABZON BELEDİYELERİ SEFERLERİNİ KARŞILIKLI DURDURDU

RİZE-TRABZON BELEDİYELERİ SEFERLERİNİ KARŞILIKLI DURDURDU

Tarih 12 Mart 2016, 17:02 Editör reşat tula

Bilindiği gibi uzun yıllar önce Rize Belediyesi ile Trabzon Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde; her iki şehir arasında toplu taşımacılık yapan otobüs seferleri, D4 Yetki belgelerini bugüne kadar düzenlemedikleri için karşılıklı olarak durduruldu.

Ağırlıklı olarak hasta ziyaretleri, öğrenci ve özellikle de alışveriş amacıyla iki şehir arasında makul fiyatlarla taşımacılık yapan her iki Belediyenin araçları bugünden itibaren malum sebeplerden dolayı karşılıklı durdurulması tepkiye neden oldu.

Bu sabah Rize de ki Trabzon durağına gelen yolcular; belediye otobüsünün kapılarının kapalı ve camlara yapıştırılan yazıyı okuyunca hem şaşırdılar ve hem de tepkilerini dile getirdiler.

Yolculardan bazıları ‘’Çok mu zordur bu belgeyi almak ya da temin etmek. Bu kadar sorumsuzluk olur mu? Yazık çok yazık’’ deyip serzenişte bulundular.

Hafta içi her sabah 06.30 ile 17.30 saatleri arasında karşılıklı 6 sefer, Cumartesi 10.30 ile 16.00 saatleri arasında 4 sefer toplu taşımacılık yaparken; her iki komşu il arasındaki otobüs seferleri sadece Pazar günleri yapılmıyordu.

 

Konu ile alakalı Rize Belediyesi tarafından Trabzon seferini yapan otobüsün camlarına ve Trabzon durağına asılan duyuru yazısında şöyle deniliyor:

rize-trabzon-belediye-otobus-seferleri-durduruldu4.jpg

 “53 AK 311 ve 61 S 348 plakalı araçların Rize Trabzon, Trabzon Rize güzergahında yasal olarak Toplu Taşıma Hizmetleri verebilmeleri için ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından D4 Yetki belgesi almaları gerekmektedir. Bu plakalar adına D4 yetki belgesi düzenlenebilmesi için Rize Valiliği İl Trafik Komisyonu ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi ulaşım Koordinasyon Merkezlerinin mevcut arz/talep dengesi ve taşıma düzeni bakımından bir sakınca olmadığına dair ilgili karar verilmemesinden dolayı yeni bir karar alınıncaya kadar, bu güzergahda 11.03.2016 tarihinden sonra Toplu Taşıma Hizmeti verilmeyecektir.

Bilgilerinize rica ederiz. Rize Belediyesi” denildi…

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar