Karakter boyutu :
Dart Sporu Rize’de İlgi Gördü

Dart Sporu Rize’de İlgi Gördü

Tarih 14 Mart 2016, 16:29 Editör reşat tula

Dart sporu; çok eski tarihlere dayanmasına rağmen, artık günümüzde bu sporun tanınması, oynanması ve uygulanması, örgütlü bir şekilde Türkiye genelinde yaygın hale gelmiştir.

Dart sporu; çok eski tarihlere dayanmasına rağmen, artık günümüzde bu sporun tanınması, oynanması ve uygulanması, örgütlü bir şekilde  Türkiye genelinde yaygın hale gelmiştir.
Dart sporunu yapmak; ya da bu oyunu oynamak adeta zihinsel bir etkinlik olarak da, Satranç oyununa benzemektedir.
İşte böylesine zevk ve keyif veren bu spor; ilimiz Rize’de de ilgi görmeye başladı. Özellikle Okullar arası Dart sporu yaygın hale gelmiştir.
Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün başarılı çalışmaları sonucu bölgemize tanıtımı ve okullar arası turnuvaların 2.si  başladı.
Rize’de 3 gün sürecek turnuvalar için bugün startı verilen oyunlara; okullar ciddi anlamda ilgi gösteriyor.

RİZE'DE DART YARIŞMASI (2)
3 Gün boyunca devam etmesi planlanan turnuvaya; yıldız Kız ve Erkekler 4 ayrı katagoriler’de olmak üzere, toplamda ise Rize genelinde 40 Okul yarışmalara başladı.
Türkiye Bocce Bowling ve Dart  Federasyonu Rize Gençlik İlk Müdürü Mustafa Çelik ve Rize İl temsilcisi ve Antrenörü Handan Sümer ilgi, alaka ve yoğun katılımın olmasından dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.
Maçları Ankara’dan; Türkiye Bacce, Bowling ve Dart Federasyonundan Ulusal Hakem ve MHK görevlisi Abdulhamit Işıtan ile Ankara İl Hakemi Yusuf Ziya Yavuz, Adıyaman İl Hakemleri Bedir Tekdal, Yılmaz Kendirci, Ramazan Mamiş ve Metin Payam görev aldı.
MHK Üyesi ve Ulusal hakem Abdulhamit Işıtan: ‘Rize’de Dart sporuna gösterilen ilgiden dolayı Federasyon olarak çok memnun olduk. Ayrıca; Türkiye’nin şirin illerimizden biri olan Rize gençlerinin bu spora bu denli ilgi göstermesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Edindiğimiz izlenimlerde de bu turnuvada görev alan öğrencilerimizin çok yetenekli ve başarılı olmaları bizi ayrıca mutlu etmiştir.’’ Dedi. 

Orhan YAZICILAR


Spor

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı Süper Lig'in açılış maçında 11 Eylül Cuma günü Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak Çaykur Rizespor, hazırlıkl...

TFF'den transfer talimatında değişiklik

TFF'den transfer talimatında değişiklik TFF, Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatında değişiklik yaptı.

Tüm Fotoğraflar    

  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 21

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar