Karakter boyutu :
KADINLARA YÖNELİK PROJEYE JAPONYA’DAN HİBE DESTEĞİ

KADINLARA YÖNELİK PROJEYE JAPONYA’DAN HİBE DESTEĞİ

Tarih 14 Mart 2016, 18:23 Editör reşat tula

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Japonya Hükümeti Dışişleri Bakanlığı arasında imzalanan protokolle istinaden; kadın, temel sağlık, eğitim konuları ağırlıklı olmak üzere Türkiye’de Yerel Projelere Hibe Desteği programı kapsamında Rize Belediyesi’nin kadınlarımıza yönelik projesi hibe almaya hak kazandı.

450 PROJE BAŞVURUSU YAPILDI 4 PROJE KABUL EDİLDİ

Türkiye’de Yerel Projelere Hibe Desteği programı kapsamında 450 Proje başvurusunda bulunuldu ancak aralarında Rize Belediye’sinin hazırlamış olduğu kadınlara yönelik proje ile birlikte 4 proje kabul edildi.

Rize Belediyesi’nin sahil dolgu alanını yeniden düzenleyerek, inşa edeceği Mavi Şehir Projesi içerisinde ve şehrin farklı mahallelerinde yer alacak olan Kadınlara Yönelik Mesleki Eğitim Merkezi Kurulumu projesi hibe destek almaya hak kazandı. 4 ayrı İlin projelerinin yer aldığı toplu imza töreninde Rize Belediyesi’nin projesi için imzalar atıldı.

İMZA TÖRENİ İÇİN BAŞKAN KASAP ANKARA’DA

Rize’nin de aralarında olduğu, dört ayrı İlin projelerinin yer aldığı toplu imza töreni için Ankara’da bulunan ve Japonya Büyükelçiliğini ziyaret eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, burada Japonya Büyükelçisi Yutaka Yokoı ile bir araya geldi.

Karşılıklı görüşmelerin yapıldığı toplu imza protokolünde Japonya Büyükelçiliği ile Rize Belediyesi arasında Yerel Projelere Hibe Desteği programı kapsamında imza protokolü yapıldı.

Alınan hibe, kadınların sosyal hayata katılımlarına katkıda bulunmak ve kadınlara yönelik mesleki eğitim merkezi kurulumu için gerekli bina masrafları ve donanımı için kullanılacak.

İmza Protokolü öncesi konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, bu projenin amacının ilimizde yaşayan kadınların gerek ulusal gerekse uluslar arası düzeyde her alanda yerini alabilmesi ve statüsünün geliştirilmesine yönelik faaliyetlerde bulunmak olduğunu kaydederek sözlerine şöyle devam etti:

“Proje için tahsis edilecek alanda kadınlarımıza, bilgi ve becerileri doğrultusunda kişisel gelişimlerini arttırmaya yönelik eğitim verilebilecek. Becerilerini ortaya koyan kadınlarımız üretime yönlendirilecek, ürettikleri ürünlerin satışı ve teşhiri sağlanacak. Satıştan sağladıkları para ile ev ekonomilerine katkıda bulunacaklar. Hibe Destek almaya hak kazanan projemiz için bugün buradayız ve hayırlısı ile imzalarımızı attık. Bundan sonraki süreç alanın oluşturulmasıdır. İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 7

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 25

   
  21.10.2020
 

21.10.2020..

İzlenme: 22

   
  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 24

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

Tüm videolar