Karakter boyutu :
ÇAYKUR:  ‘’RUHSATSIZ  ÇAYLIK’’  KALMASIN!..

ÇAYKUR: ‘’RUHSATSIZ ÇAYLIK’’ KALMASIN!..

Tarih 15 Mart 2016, 17:23 Editör reşat tula

Çaykur genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu; Çay üreticilerine, ruhsatsız çaylıklarını en kısa sürede ruhsata bağlanmaları için 15 Nisan Cuma gününe kadar süresi olduğunu yaptığı basın toplantısında açıkladı.

Çaykur genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu; Çay üreticilerine, ruhsatsız çaylıklarını en kısa sürede ruhsata bağlanmaları için 15 Nisan Cuma gününe kadar süresi olduğunu yaptığı basın toplantısında açıkladı.

Sütlüoğlu sözlerine; terörü lanetle, nefretle telin ettiğini ifade ederek ‘’Terör olaylarıyla mücadele eden Hükümetimizin, devletimizin, ordumuzun sonuna kadar arkasındayız. Bu milletin birlik ve beraberlik içinde dün olduğu gibi bugün de bu birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir’’ dedi.

Sütlüoğlu Çay konusuna değinerek; ‘’Çaykur olarak yeni sezon hazırlıklarına başladık. Geçmiş yıllarda kapasitemiz 800 ton idi. Yeni çay sezonunda ise 650 ton artırımla günlük kapasitemizi 8640 tona çıkarmış olacağız. Dolayısıyla bu da 6 fabrikaya bedel olacaktır. Sürekli kapasite artırımına gidiyoruz. Bu anlamda siyasilerle oturup karar veriyoruz. Bu önümüzdeki yıllarda da bütün hızıyla devam edecektir ‘’dedi.

Fabrikalardan fabrikalara çay aktarımına son vereceklerini ve aktarım esnasında çayın kalitesinin düştüğünü ifade eden Sütlüoğlu; ‘’Bunu tamamen kaldırıyoruz. Ayrıca; Randevu sistemiyle artık herkes çayını rahat toplayıp satabiliyor. Daha doğrusu biz çayla alakalı her hangi konuyu ele aldıysak bugüne kadar çok şükür çözdük’’ dedi.

RUHSATSIZ ÇAYLIKLARA YENİ RUHSAT VERMEYE BAŞLADIK:

Bugüne kadar ruhsatı olmayan çaylıkların, artık ruhsata bağlanmalarını sağlamaya başladık diyen Sütlüoğlu:’’ 7 Bin vatandaşımız ruhsatsız çaylıkları için müracaatta bulundu. Ancak 15 Nisana kadar müracaatlar devam edecektir. Belli belgeleri temin edenlere ruhsatlarını vereceğiz.’’ Dedi

ÇAYKUR KAPASİTE ARTIRIMINA GİDECEK:

Çaykur olarak kapasite artırımına giderek; Temelini attığımız Pazar Çay Fabrikamız 2017 de hizmete açılacak olup bu fabrikamız 400 Bin ton kapasitesinde olacağını ifade eden genel müdür Sütlüoğlu: ‘’İkizdere ve Çamlıhemşin deki fabrikalarımız yeşil çay fabrikaları olup; tamamen organik olacaklardır. Şu an itibariyle 30 Bin dönümün tamamı organik durumdadır. 5 Bin ton organik çay üretebileceğiz. Bu da Pazar payımızı artıracaktır.’’ Dedi.

Orhan YAZICILAR


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI