Karakter boyutu :
101. Yıl Törenle Kutlandı

101. Yıl Törenle Kutlandı

Tarih 18 Mart 2016, 16:56 Editör reşat tula

Rize'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

İlk olarak Rize Sahil Camisi'nde sabah namazı sonrası Çanakkale Şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.
Sabah saatlerinde, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ve Rize Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Kemal Aksu, şehit yakınları, gaziler, askeri ve mülki erkân, kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla Şehitlik Anıtı önüne çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama programı daha sonra İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde devam etti.
İSMAİL KAHRAMAN KÜLTÜR MERKEZİ'NDE TÖREN
Rize Valiliği adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Ali Metin Kazancı Rize Lisesi tarafından İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümü programına, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız,  Vali Yardımcıları Turan Yılmaz, Mehmet Kurt, Emre Nebioğlu, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı şehit yakınları, gaziler, askeri ve mülki erkân, kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan program, Rize Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Kemal Aksu ve İl Garnizon Komutanlığı adına Jandarma Binbaşı Özgür Özgü'nün konuşmaları, Çanakkale Zaferini anlatan slayt gösterisi, Çanakkale Oratoryosu ve tiyatro oyunu ile devam etti.
ÇANAKKALE ORATORYOSU DUYGULANDIRDI
Programda, Çanakkale Savaşı'ndaki kahramanlıkları, vatan sevgisini, vatan sevgisi uğruna yapılan her türlü fedakârlıkları anlatan çok güzel bir oratoryo sahnelendi.
Çanakkale Oratoryosu Ali Metin Kazancı Rize Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenirken davetlilerin gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.
RESİM, KOMPOZİSYON VE ŞİİR BİRİNCİLERİ
Vali Yazıcı, İl genelinde düzenlenen Çanakkale Şehitleri konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.
ÇANAKKALE ECDADA YOLCULUK SERGİSİ
Programda ayrıca Fatih Anadolu Lisesinin hazırladığı Çanakkale Şehitlerinin konu alındığı sergi Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri tarafından açıldı.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  26.10.2020
 

26.10.2020..

İzlenme: 14

   
  24.10.2020
 

24.10.2020..

İzlenme: 18

   
  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 22

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 30

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

Tüm videolar