Karakter boyutu :
KADERİMİZİ DEĞİŞTİREN 250 BİN ŞEHİT İÇİN DUA EDİLDİ

KADERİMİZİ DEĞİŞTİREN 250 BİN ŞEHİT İÇİN DUA EDİLDİ

Tarih 18 Mart 2016, 17:10 Editör reşat tula

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Rize’de sabah namazı ile Sahil Camii'nde Dua'larla başladı. Rize Protokol'ünün de hazır bulunduğu Sahil Camii vatandaşlarla doldu taştı.

101. Yılda Rize de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen Sahil Camii'ndeki Çanakkale şehitlerini anma programına Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, il Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Vali yardımcıları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve çok sayıda vatandaş yapılan dua’lara ‘Amin’ dediler.

BEREKET DUASI YAPILDI…

Cemaat'le bir arada olan ve Her Cuma Bereket dua'sı na farklı mahallelerde katılan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde Bereket dua’sını Ekrem Orhon mahallesinde gerçekleştirerek; Onur ve şöhretle dolu bir tarihe Türk milletinin temsilcilik, Mehmetçiğin ise mimarlık ettiğini söyleyerek, Çanakkale nin imanın zaferi olduğunu söyledi. Sahil Camii'ndeki program vatandaşların amin sesleri ile İl Müftüsü İsmail Yalçın’ın yaptığı dua ile sona erdi. Cami avlusunda O günün Askerlerinin cephede içtiği çorbadan Başkan Kasap, vatandaşlara ikram etti.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI