Karakter boyutu :
ŞEHİTLERİMİZİN BİZE YADİGÂRLARI

ŞEHİTLERİMİZİN BİZE YADİGÂRLARI

Tarih 18 Mart 2016, 17:16 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde, Şehit aileleri ve Gazilerimiz onuruna yemek verdiler.

Düzenlenen yemeğe Vali Ersin Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı,  İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcıları Turan Yılmaz, Mehmet Kurt, Emre Nebioğlu, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Kemal Aksu ile diğer kamu kurum müdürleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
Vali Ersin Yazıcı ve Hanife Yazıcı yemekte şehit aileleri ve gazilerle tek tek selamlaşarak sohbet etti. Sıcak bir ortamda geçen yemekte protokol üyeleri de şehit aileleriyle ve gazilerle aynı masayı paylaşarak birlikte yemek yedi.
MEMNUNİYET VE GURUR DUYDUK
Düzenlenen yemekte davetlilere hitaben bir konuşma yapan Vali Yazıcı, "Varlığınızla kıymetlenen bu anlamlı günde, hepinizi en kalbi hislerle selamlıyor, saygılar sunuyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Şehitlerimizin bize yadigârı olan çok değerli şehit aileleri hepinize şehitlerimiz adına verdiğimiz yemeğe katıldığınız için teşekkür ederiz. Millî değerlerimizin korunması uğrunda seve seve hayatını feda eden kahraman şehitlerimizin yakınlarıyla böyle bir araya gelmekten memnuniyet ve gurur duyduk "dedi.
MİLLET İÇİN CANINI FEDA EDEBİLİR
Şehitliğin en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Ailelerine gurur, Türk Milletine hayat veren yüce şehitlerimiz, yurdun dört bir yanındaki hatıralarıyla şanlı tarihimizin sayfalarına vatanseverliğin en güzide örneklerini yazdırdılar. Onların uğrunda can verdiği bu topraklar, akıttığı kanla vatan olmuştur. Hiçbir feragat, hiçbir vazgeçiş can kadar kıymetli olamaz. Ancak, vatan, millet, iman; can kadar, canan kadar sevilirse, İnsan kendinden vazgeçebilir. Millet için canını feda edebilir. Biz bir aileyiz. Rize Valiliği her zaman yanınızdadır. Rize Valisi her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tekrar katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum "diye seslendi.
Program İl Müftü Yardımcısı Ali Çakmak'ın yaptığı yemek duasıyla sona erdi.

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  29.10.2020
 

29.10.2020..

İzlenme: 5

   
  28.10.2020
 

28.10.2020..

İzlenme: 17

   
  27.10.2020
 

27.10.2020..

İzlenme: 17

   
  26.10.2020
 

26.10.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar