Karakter boyutu :
DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİ ÇAYELİ’DE DEVREYE GİRDİ

DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİ ÇAYELİ’DE DEVREYE GİRDİ

Tarih 18 Mart 2016, 17:40 Editör reşat tula

Çayeli ilçesinde Plastik eşyaları sobaya yakan aile bacanın tutuşması sonucu apartman sakinleri tarafından binadan attırılmak istenince Kaymakam aileye sahip çıktı.

Rize’nin Çayeli İlçesi’nde, topladıkları atık kağıt ve plastik eşyaları satarak geçimlerini sağlamaya çalışan Hoştof ailesinin barındığı  evin soba bacasında yangın çıktı. Bir anda duman içinde kalan apartmanın diğer sakinleri, olay sonrasında sürekli rahatsızlık verdiklerini öne sürdükleri aileyi, binadan çıkarmak için imza topladı. Olayı haber alan ve aileye yardımcı olan Kaymakam Turgay Ünsal önce şikayetçi olan komşuları ikna etti, baca sisteminin onarılması ve ailenin evinin de yenilenmesi için talimat verdi.

Olay Yenipazar Mahallesi’nde meydana geldi. Babası Hikmet (66), annesi Şubiye Hoştof (64), psikolojik soruları bulunan eşi Fatma (42) ve çocukları Eser (7) ve Hikmet Efe (4) ile birlikte yaşayan sağır ve dilsiz Muhammet Hoştof'un (44), apartmanın 2'nci katındaki evlerinin bacasında, geçen salı gecesi yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın kısa sürede söndürüldü ancak duman altında kalan 6 katlı binanın baca sistemi kullanılamaz hale geldi. Dumandan etkilenen Şubiye Hoştof hastaneye kaldırıldı.


Topladıkları atık kağıt ve plastik eşyaları satarak elde ettikleri gelirle geçimlerini sağlamaya çalışan Hoştof ailesi, yangında kullanılamaz hale gelen binanın bacasını yaptıramadı. 12 daireli apartmanın 10 dairesinde yaşayan aileler, olay sonrası bir araya geldi ve kendilerine sürekli rahatsızlık verdiklerini öne sürdükleri Hoştof ailesinin can ve mal güvenliklerini tehlikeye düşürdüğünü ileri sürerek binadan çıkartmak için imza topladı. 
"NEREYE GİDELİM?"
Yangından sonra hasar gören bacayı maddi imkanları olmadığı için yaptıramadıklarını anlatan Fatma Hoştof, “Ekmek almaya bile paramız yok. Kaynatamın evine sığınmışız. Bu soğukta nereye çıkıp gidelim? Ev sahibi hariç diğer bina sakinleri imza vermiş. Bizi polise şikayet edecekler. Ama bu evden çıkınca ne yapacağız?" dedi.
“BİZE RAHATSIZLIK VERİYORLAR”
İmza toplayanlardan Hilmiye Kuş ise, “Bu aile topladıkları kağıt ve plastik eşyaları  sobada yakıyor. Önceki akşam baca tutuştu ve hasar gördü. Biz de sobamızı yakamıyoruz. Bacayı da yaptırmıyorlar. Can güvenliğimiz yok. O nedenle imza topladık. Şikayetçi olacağız. Bize sürekli rahatsızlık veriyorlar” diyerek dert yandı.


KAYMAKAM DEVREYE GİRDİ
Hoştof ailesi ile bina sakinleri arasında gerginliğe neden olan olaydan haberdar olan Çayeli Kaymakam’ı Turgay Ünsal bina sakinleri ile temasa geçti. Kaymakam Ünsal, bina bacasının onarılması ve Hoştof ailesinin yaşadığı dairenin tadilat alınması ve aileye yakacak yardımı yapılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlilerine talimat verdi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

Tüm Fotoğraflar    

  20.01.2021
 

20.01.2021..

İzlenme: 22

   
  19.01.2021
 

19.01.2021..

İzlenme: 22

   
  18.01.2021
 

18.01.2021..

İzlenme: 16

   
  15.01.2021
 

15.01.2021..

İzlenme: 20

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar